“Ya oynansın ya da hiç oynanmasın”

Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Alt Ligler Instagram hesabı canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Alt Ligler Instagram canlı yayınında, moderatör Abdullah Akgül’ün sorularını yanıtladı.

“Ya oynansın ya da hiç oynanmasın”

Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Alt Ligler Instagram hesabı canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Alt Ligler Instagram canlı yayınında, moderatör Abdullah Akgül’ün sorularını yanıtladı.

03 Mayıs 2020 Pazar 16:14

Manisa Futbol Kulübü’nün her zaman iddialı olan takım olacağını söyleyen kulüp başkan Mevlüt Aktan, “ Bizim 2. ve 3. Ligler takımlarındaki bütün başkanların bir WhatsApp grubu var. Burada gerekli görüşmeler yapıldı. Kulüpler kendi bulundukları pozisyona göre hem maddi hem manevi salgının durumuna göre görüşlerini belirttiler. Tabi hepsine saygı duyuyoruz. Ama Volkan başkan toplantıda oynanmaması gerektiği ile ilgili ilk 2 ve 9. takımlar arasında Play Off oynanması ile ilgili görüş belirtti. Biz o görüşe katılmıyoruz. Ya oynansın, ya hiç oynanmasın. Böyle bir mantık olmaz. O zaman bütün ligler oynansın. Ya hiç oynanmasın ya da bütün lig oynansın. Ankara Demirspor’un diğer grupta suçu ne, günahı ne? Böyle bir mantık böyle bir düşünce olamaz. Süper Lig ve PTT 1. Lig muhtemelen oynatılacak. 2. ve 3. Lig biz pandemi ile ilgili yayınlanan kuralları uygulayamayız gibi söylentiler var. Bu biraz kolaycılığa kaçıyor. Bizim kulüp olarak, hedefimiz olarak, düşüncemiz olarak felsefemiz olarak bir hayalimiz var. Şimdi kulüplerin mevcut durumlarından dolayı kimisinin parası yok, kimisinin ssk vergi borcu var, futbolcuya borcu var. Deplasmana gidecek parası yok. Ama biz altyapısıyla üst yapısıyla Süper Lig’i hedeflemiş, yatırım yapmış bir kulübüz. Bugün Bakanın açıkladığı özellikle söylediği altyapıya üreteceksiniz dedi. Biz bunu 5 senedir zaten yapıyoruz. Müthiş tesisler yaptık, müthiş sahalar yaptık. Sağolsun Cengiz Başkanımız çok büyük yatırımlar yaptı. Şuanda Türkiye’nin her kesiminden 60-65 kişilik oyuncuların olduğu A Takımda olmayan 2 tane devasa tesisler yaptık. Orada üretiyoruz. Milli Takıma da oyuncu veriyoruz. U16’da oyuncumuz var, alttan gelen oyuncularımız var. Onlar da Milli Takıma gidecek. Bununla ilgili çok büyük yatırımlar yapıyoruz. Hem altyapıdaki oyuncu kadrosu hem üst yapıdaki hedefimiz hayalimiz sadece Süper Lig değil. Biz Avrupa’ya da gideceğiz diyoruz.” dedi.

 “BİZ ŞARTLARIN EŞİT OLMASINI İSTİYORUZ”

Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan," Pandemi ile ilgili bütün dünyada problem var, sıkıntı var ama bizim de farklı düşüncemiz var. Herkes bulunduğu duruma göre pozisyona göre bakıyor. O bizi bağlamaz. Biz şartların eşit olmasını istiyoruz. Bu çok önemli bir şey. Küme düşen düşecek, çıkan çıkacak, oynanacaksa herkes oynayacak, oynanmayacaksa üst lige çıkarılacaksa da hak adaletli bir şekilde olacak. Birilerinin maddi durumuna göre, birilerinin puan durumuna göre ya da siyasi düşüncesine göre altında ne yatıyorsa buna göre pozisyon alınamaz. Çünkü biz yatırım yapıyoruz. Türk futbolu için yatırım yapıyoruz. Sadece Manisa için yatırım yapmıyoruz. İnanılmaz yatırımlar yapıyoruz. A takıma yaptığımız kadar harcamayı altyapıya da yapıyoruz. Müthiş bir emek müthiş bir para harcıyoruz. Ve borçlanmadan yapmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken herkesin eşit olması lazım. Eşit şartta ve adaletli olması lazım.” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 03.05.2020 16:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112