Zeytin üretiminde ürün kalitesinin korunması amacıyla başlatılan zeytin kasası dağıtım projesine Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma ilçesiyle devam etti.

İlçede 480 üreticiye 4 bin 800 zeytin kasası dağıtılırken, üreticiler sağlanan destek nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Bakan Kirişci sosyal medyadan duyurdu Bakan Kirişci sosyal medyadan duyurdu

Zeytin Üreticilerine 72 bin kasa desteği programı kapsamında, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma’da 480 üreticiye 4 bin 800 zeytin kasası dağıtıldı. Dağıtım törenine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Soma Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabır Tuna ve Abdullah Ekşi, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan, İlçe Ziraat Odası Genel Sekreteri Fethi Özay, MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Erol Saygılı, Soma Muhtarlık İşleri Müdürü Can Doğan Cansever ve üreticiler katıldı.

Üreticilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Köylü Milletin Efendisidir” anlayışıyla 2022 yılı içerisinde rekor bir bütçeyi kırsal kalkınmaya ayırdık. Tam tamamına 70 milyon lira. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçesine oranla kırsala en fazla desteği biz ayırdık. Bundan gururluyuz, onurluyuz. Üzüm sepeti dağıtımında, gübre dağıtımında, arı üreticilerimize yönelik projemizle daha önce bir araya gelmiştik. Kırsal kalkınmaya yönelik çok sayıda projemiz var. Bunları da birer birer hayata geçiriyoruz. Bu da bize gurur veriyor. Geçtiğimiz yıl yaptığımız destekleri başkanımızın talimatıyla katladık. Yine hayvan içme suyu göleti yapımı, temizliği, taral doldurma tesisleri yapımı devam ediyor. Sulama için çok önemli olan ve bütçemizde aslan payını alan 26 kooperatifimize 10 milyon değerinde 48 bin metre boru dağıtımına önümüzdeki hafta başlayacağız. Burada Beyce’de bin dekar tarım arazisini kapalı sistem sulamaya döndürdük. Daha önce arıcılara yönelik çalışmamız oldu. Bugün de 4800 adet zeytin kasamızı da Soma ilçemizde üreticilerimize dağıtımını yapıyoruz. Ürünüz bol kazancınız bereketli olsun” ifadelerinde bulundu. Konuşmaların ardından üreticiler zeytin kasalarını teslim alırken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de teşekkür etti. HABER MERKEZİ