Manisalı vekillerin 'esnaf' polemiği

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da bir yılda 3 bine yakın esanfın kepenk kapattığına yönelik açıklama yapmıştı. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, “Açılan işyeri sayısını söylemeyi unutmuş” dedi

Manisalı vekillerin 'esnaf' polemiği

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da bir yılda 3 bine yakın esanfın kepenk kapattığına yönelik açıklama yapmıştı. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, “Açılan işyeri sayısını söylemeyi unutmuş” dedi

23 Şubat 2021 Salı 14:04
Manisalı vekillerin 'esnaf' polemiği

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, geçtiğimiz gün Manisa’da kapanan işyerleri ile ilgili açıklama yapan CHP’li Bekir Başevirgen’e cevap verdi. Akkal kapanan işyerlerinin ekonomik sebepler yüzünden kapandığı iddiasının da gerçeğe aykırı olduğunu hatırlatarak, “Kapanan işyerleri ile ilgili açıklama yaparak buldukları her fırsatta kamuoyuna olumsuzluk yüklemekle görevli olanlar açılan işyeri sayısını söylemeyi unutmuş. O halde güncel rakamları verelim kamuoyu gerçek bilgiyi öğrensin. Ocak 2020-Ocak-2021 arasında sadece Manisa’da 9 bin 159 işyeri açılışı tescil edildi. Sadece bu yılın ocak ayında 883 işyeri tescil edildi.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Tamer Akkal, CHP’li milletvekillerinin kapanan işyeri sayıları ile yaptığı açıklamalara cevap verdi. Hem Manisa özelinde hem de Türkiye genelindeki verileri paylaşan Akkal, özel olarak kamuoyuna negatiflik yüklemekle görevli olanların amaçlarına ulaşamayacağını söyledi. Akkal, “Tüm dünyanın Covid-19 kaynaklı yaşadığı siyasi-ekonomik ve kültürel değişimleri görmezden gelerek ülkemizin pandemi ile mücadelesine dair tek bir olumlu açıklaması olmayan muhalefet yine bildiğimiz türden bir kurnazlığa başvurmuş. AK Partili Akkal, ”CHP’li Bekir Başevirgen son 3 ayda bine yakın esnafın kepenk kapattığını bunun nedenin de ekonomik sebepler olduğunu iddia etmiş. Kapanan işyerlerinin sadece ekonomik nedenlerle kapandığı üzerinden bir açıklama yapmanın gerçeğe aykırılığı bir yana, kapanmaları ekonomik sebeplere bağlayan Başevirgen açılan işyeri sayısını vermeyi unutmuş. 2020’nin son üç ayı ile ilgili verilere baktığımızda bin 864 işyerinin açıldığını görebiliriz. Sadece kapanan işyeri sayısını vererek hedefine ulaşacaklarını sanan bu muhalefet tarzı yine boşa çıktı.” ifadelerini kullandı.

BİR YILDA TÜRKİYE GENELİNDE AÇILAN İŞYERİ SAYISI 400 BİNE YAKIN

Türkiye genelinde ise Ocak 2020-Ocak 2021 arasında 392 bin 870 işyerinin tescil edildiğinin bilgisini veren Akkal, “Sadece 2021’in ilk ayında 27 bin 337 işyerinin tescil edilmiştir. Kimsenin milletimizi yanılmasına göz yumamayız. Bizler yapılan iyi işleri anlatmaya, eksiklikleri tamamlamaya, milletimizin sesi ve vicdanı olmaya devam edeceğiz. Muhalefetin ne yaptığını zaten söylememize gerek yok. Onlar kendilerine çizilmiş sınırlar içinde kendilerine yüklenen görevi ifa etmekle meşgul olmaya devam etsin.” dedi.

CHP DENİLDİĞİNDE AKLIMIZA BOLCA YALAN VE MANİPÜLASYON GELİR

AK Partili Akkal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Toplumu kendi siyasi senaryolarına göre manipüle etmek, olumsuz senaryolarla toplumdaki kaygı düzeyini yükselterek siyasi çıkarlarına uygun kaotik bir tablo ortaya koymak isteyen muhalefetin amacı bellidir. Bir kriz yaratmak, milletimizin devletine duyduğu güveni yıkmaya çalışmak, istikrar yerine düzensizliği arzulamak gibi siyasi argümanlarıyla başarı ortaya koyamayan muhalefetin zayıflığını ve başarısızlığını bir kere daha ortaya koymaktadır. Partilerinden istifa eden milletvekillerinin de defalarca vurguladığı gibi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin siyasi çizgisinden artık çok uzakta olduğunu, bu yalan siyasetine dayalı argümanları da desteklemektedir. CHP demek; çözümsüz eleştiri, yalan beyan, bolca manipülasyon, hedefleri ve hayalleri sözde kalan, hizmet üretmeyen siyasi bir var oluştan öteye gidememek demektir.   Akıllarınca esnafımız ile bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Buna kimsenin gücü yetmez. Esnafımız bugüne kadar kendisine sahip çıkanları unutmadı ve unutmaz. Verilen destekleri hiçe sayan esnafımıza uygulanan kolaylıkları görmezden gelen bir muhalefetin notunu biz değil yine sandıkta milletimiz verecektir.”

Son Güncelleme: 23.02.2021 14:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112