Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e çok sert tepki!

Özgür Özel'in Gezi Davası sonucu için kendisine yönelik açıklamaları üzerine dava açacaklarını duyurdu. Erdoğan, “Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zat ile ilgili de avukatlarımız davaları açıyorlar” dedi.

28 Nisan 2022 Perşembe 16:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e çok sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

“Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zat ile ilgili de avukatlarımız davaları açıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

Bu zatın ifadelerin şu anda milletvekili olduğu için cezai durum olmayacak ama manevi tazminat noktasında başındaki ağababası Man adası davası için bedel ödediyse o da ödeyecek. Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zat ile ilgili de avukatlarımız davaları açıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına hakaret yapılır mı yapılamaz mı demek ki ders almamış, avukatlarımız dava açacaklar.

AİHM ile ilgili olansa bunlar uluslararası hukuku bilmiyorlar. AİHM'lik işi kalmadı çünkü hüküm giydi. AİHM bakacak ama hüküm giydi diyecek masadan kaldıracak. Bu ağırlaştırılmış müebbettir. Bu karara herkes saygı duymak mecburiyetinde. Yerli Soros Gezi olayları koordinatörlüğü sebebiyle devleti hiçe sayan, bunun bedelini ödeyecektir. İNTERNETHABER

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112