banner72

CHP-İYİ Parti ittifakında karar haftası!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP-İYİ Parti ittifakında karar haftası!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

14 Ocak 2019 Pazartesi 13:03
CHP-İYİ Parti ittifakında karar haftası!

Balaban, yaptığı açıklamada,  Manisa’daki sel felaketini değerlendirdi diğer taraftan da İYİ Parti ile ittifak görüşmelerine değindi. Yaşanan doğal afet nedeniyle Balaban, Manisa halkına geçmiş olsun dileklerini sunup, devletin yaraları sarması gerektiğini vurguladı.

 “MUHTARIN GÖREVİ HALKA HİZMET ETMEKTİR”

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi için Ankara’ya giden 37 muhtarın tutumuna değinen Balaban, “Biz bütün muhtarlarımıza saygılıyız, bütün muhtarlarımızın siyasi görüşü olabilir ama siyasi görüşün olması farklıdır siyasallaşmak farklıdır. 37 tane muhtarımız Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi için Ankara’ya gitmişler, kulis yapmışlar. Biz muhtarlarımızın düşüncelerine saygı duyuyoruz ama muhtarlarımızın bir parti için böyle açıktan tavır almasını da uygun görmüyoruz. Kesinlikle Cumhuriyet Halk Partili de onlarca muhtar var ama muhtarın görevi halka hizmet etmektir. Bir siyasi partiden yana açıkça tavır almamaktır.” şeklinde konuştu 

“EMPERYALİZMİNE KARŞI MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ”

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik “Türkiye Kürtleri vurursa ekonomik olarak yıkıma uğratırız” açıklamasını ele alan Balaban, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şiddetle reddediyoruz ve Amerikan emperyalizmine karşı tüm insanları tüm halkımızı ve Ortadoğu’daki tüm halkları birlikte mücadeleye çağırıyoruz. Irak’taki, Suriye’deki, İran’daki, Filistin’deki tüm insanlığı Amerikan emperyalizmine karşı mücadeleye çağırıyoruz.”

“CUMA GÜNÜ HER ŞEY NETLEŞECEK”

Son olarak, yerel seçimde İYİ Parti ile yaptıkları ittifakı değerlendiren Balaban, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bütün iyi niyetimizle bu ittifak görüşmelerini hem genel merkez düzeyinde hem de il düzeyinde yürüttük. En geç bu Cuma her şey netleşecek.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Euro 2019-01-14 13:10:58

İnşAllah CİHAN CANUYAR çıkar bu adaylık sürecinden.

Avatar
Doğukan Yıldıztaç 2019-01-14 22:43:17

umarım ki kürşad mithat özkan çıkar da kurtuluruz cengodan