CHP il başkanını seçti!

Cumhuriyet Halk Partisi 37’inci olağan il kongresi sona erdi...

CHP il başkanını seçti!

Cumhuriyet Halk Partisi 37’inci olağan il kongresi sona erdi...

23 Şubat 2020 Pazar 18:09
CHP il başkanını seçti!

CHP Manisa İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi, Millet Çarşısı’nda yapıldı. 649 delegenin bulunduğu ve mevcut İl Başkanı Semih Balaban ile Gülşah Durbay’ın yarıştığı İl Başkanlığı Kongresi’ne CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçe başkanları, oda temsilcileri, delegeler ve üyeler katıldı.

Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrenin divan teşekkülü seçildi. Kongrenin Divan Başkanlığını, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yaptı.

Daha sonra İl Başkanı Semih Balaban, kongrenin açılış konuşmasını yaptı. İl Başkanı Semih Balaban konuşmasında parti içi birlik ve beraberlik mesajları üzerinde durdu.

DUTLULU’NUN ATTIĞI TWEET KONGREYE DAMGA VURDU

İl Başkanı Semih Balaban’ın konuşması sırasında üyeler tarafından salonda sık sık slogan atıldı. Sloganlar atılırken Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kongreye bomba gibi düşen bir tweet attı. Besim Dutlulu, “Sadece sloganlar atıp, attığı sloganların tam tersini yapanlar ile nereye gidebilirsin” tweetini attı.

Yönetim kurulunun faaliyet raporunun okunmasının ardından sözü milletvekilleri aldı. Sırasıyla CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel konuşmalarını yaptı.

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından adaylar kürsüde yerini aldı.

CHP Manisa İl Başkan Adayı Gülşah Durbay, gündeme yönelik bir konuşma yaptı. Durbay, “Biz çocuğunu doyuramadığı için intihar eden babalar görmek istemiyoruz. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkaracak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değil Cumhuriyettir. Geleceği şekillendirmeye geliyoruz. Manisa’dan Türkiye’ye CHP’yi iktidar yapmaya geliyoruz. Bu parti beni Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan ana kademede İl Başkanlığı’na aday olmamı sağladı. Biz de bu partiyi ve sizleri en iyi şekilde temsil edebilmek için adayız” dedi.

“MANİSA’YI İSTANBUL YA DA ANKARA YÖNETEMEZ”

Durbay’dan sonra sözü İl Başkan Adayı Semih Balaban aldı. Balaban, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun rakibi Gülşah Durbay’ı desteklediğini açıklayan videoya atıfta bulunarak, “Biz Manisa’nın, örgütün kendi kendisini yönetmek için adayız. Manisa delegesi kendi İl Başkanı’nı seçer. Ankara, İstanbul Manisa delegesine hükmedemez, Manisa delegesi kararı kendisi verir. Biz ön seçim yapılması için, delegenin hiçbir etki altında bırakılmadan kendi kararını vermesi için adayız” ifadelerini kullanarak önümüzdeki 2 yıllık süreç içerisinde neler yapacağını ve projelerini anlattı.

Adayların konuşmalarının ardından oylamaya geçildi.

SEMİH BALABAN TEKRAR SEÇİLDİ

Oylamanın ardından yapılan sayımda mevcut başkan Semih Balaban 340 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Diğer aday Gülşah Durbay ise 289 oyda kaldı. 9 oy ise geçersiz kabul edildi.

İŞTE BALABAN’IN LİSTESİ

Semih Balaban’ın listesinde şu isimler yer aldı:

Hamza Akış, Sunay akman, Alkım Alkan, Sultan Ardeç, Mehmet Emin Bumin, İsmail Çalışkan, Ali Çetin, Fatih Çetin, Ahmet Demirci, Mehmet Efe, Reşat Oğuz Ege, Fadime Ezel, Hüseyin Güzeldere, Ufuk İlginli, Mustafa İnanç, Sabri İsel, Zerrin İşnel, Ümit Karabaş, İbrahim Kızmaz, Bektaş Kılınç, Bulut Kopal, Yusuf Köseli, Osman Kurbanoğlu, Ali Kuyumcu, Mustafa Malkoç, Zerrin Mestan, Kanber Oğur, Habip Öner, Yiğit Can Özcan, Hüseyin Sarıyıldız, Murat Şentürk, Alkan Tavlı, Erol Tekin, Heval Turan, Engin Uzun, Tacim Ülger.

Son Güncelleme: 23.02.2020 19:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fehim 2020-02-23 18:19:47

Keşke tezcan taşçı olsaydı on numara adamdır kendisi