Şehzadeler Belediyesi, Sancaklıkayadibi Mahallesi'ne kazandırdığı Çok Amaçlı Salonu törenle hizmete açtı.

Açılışta Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Cumhur İttifakı Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt, AK Pati Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, çevre mahallelerin muhtarları ve vatandaşlar hazır bulundu.

Saygı duruşunda bulunulup, akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Sancaklıkayadibi Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaya mahalleye yaptığı hizmetler için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e teşekkür etti.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik "Her doğan ölür, her başlayan biter. Dünya fanidir. Sultan Süleyman'a bile kalmayan fani bir dünyadayız. Ama ne demiş büyükler? Merkep ölür kalır kemeri, adam ölür kalır eseri. Allah'a hamdolsun on yıl boyunca Şehzadelerimizin 67 tane mahallesinde bizim alın terimiz var, izimiz var, hizmetlerimiz var, eserlerimiz var. Bunları tüm hemşehrilerimiz yakinen biliyorlar. Biz eserleri ve hizmetleri sadece belli noktalara toplamadık. 67 mahallemize yaydık. Ve doğumdan ölüme kadar insan hayatını ilgilendiren ve hayatını kolaylaştırabileceğine inandığımız sayısız projeye, hizmete ve esere bugüne kadar birçok şükür imza attık." dedi. Şehzadeler Belediyesi'nin kurucu belediye başkanı olarak hiçbir şeyi olmayan bir belediyeden bugün 67 mahallesine kesintisiz hizmet sunan bir belediye haline geldiklerine değinerek "10 yıldır sizlere hizmet etme şerefine nail oldum. Rabb'imize hamdolsun. Emanete sahip çıktık. Kendi işimizden daha hassas davrandık. Kılı kırk yardık. Ve kıt kaynakları en iyi şekilde ve en doğru yerlere kanalize edebilmek için çaba ve gayret sarf ettik. Bugün de gönlümüz ferah sedamız hoş bir şekilde sizlerle helalleşiyor, vedalaşıyor ve bayrağa yeni bir arkadaşımıza, başkanımıza, kardeşimize teslim edecek olmanın huzur mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

HİZMETE AÇILAN TESİS HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Sancaklı Kayadibi Mahallesi'ne Şehzadeler Belediyesi'nin yaptığı hizmetleri hatırlatan Başkan Çelik daha sonra açılışı yapılacak olan Çok Amaçlı Salon hakkında bilgi verdi; Başkan Çelik şöyle konuştu; " Çok amaçlı salonumuz, 103 ada 14 parsel nolu taşınmaz üzerine, çevre mahalle halkımıza da hizmet edecek şekilde planlanmış, inşaat yapım, park bahçe ve çevre düzenlemesi, iç tefrişat ile birlikte KDV dahil 4 Milyon 287 bin 600 TL'ye mal edilmiştir. Söz konusu parselimiz üzerinde çevre düzenlemesi ile birlikte toplam 1.690 m2'lik inşaat alanını kapsamaktadır. Engelli erişimine uygun giriş terasları ile birlikte 220 m2 inşaat alanına sahip kapalı çok amaçlı bir salon yapılmıştır. Betonarme taşıyıcı elemanlar üzeri çelik konstrüksiyon çatıya sahiptir. Çatı örtüsü poliüretan yalıtımlı sandviç paneldir. binamız 150 m2 düğün salonu, 10m2 gelin odası, 10 m2 mutfak ve toplam 15 m2'lik lavabo ve depo mekanlarından oluşmaktadır. Düğün, sünnet, nişan ve benzeri etkinliklerin yanı sıra halkımızın mevlid, toplantı ve Ramazan ayı etkinliklerine de ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanmış modern bir tesistir. Binanın temelinde pvc membran su yalıtımı uygulanmıştır. Bina dış duvarlarında, çift sıra tuğla duvar arası expande polistren köpük bulunmaktadır. Bina zemin kaplaması olarak 60x60 kaymaz porselen seramik ile ıslak hacim duvarlarında 30x60 seramik düşünülmüştür. diğer duvar alanları alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplanmıştır. tavanda akustik asma tavan uygulaması yapılmıştır. Parselimizin bahçesinde; yüzey sertleştiricili yüksek dayanımlı saha betonu kullanılarak 390 m2 açık düğün salonu ile 310 m2 yürüyüş yolları, 1630 m2 alanda 1.5 metre yüksekliğinde panel çit bahçe duvarı yapılmıştır. Demir konstrüksiyon kullanılarak sürgülü 2 metre yaya giriş kapısı ile hem kapalı hem de açık düğün salonuna hizmet verecek olan 4 metrelik hem yaya hem de otoparkı kullanacak araçlar için sürgülü giriş kapısı mevcuttur. Engelli araçları için de hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış 290 m2 kullanım alanlı otoparkımız da bulunmaktadır. Oyun gruplarının da yer aldığı 150 m2 kullanım alanlı çocuk oyun parkı, parselin kalan kısmında yaklaşık 340 m2 yeşil alan çevre düzenlemesi yapılmıştır."

Manisa’dan gidip Muğla’dan aldığı sıfır araç hasarlı çıktı Manisa’dan gidip Muğla’dan aldığı sıfır araç hasarlı çıktı

"YAVUZ KURT HİZMETLERİMİZİ DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAK"

Sosyal belediyeciliğin lafla olmayacağını, içinin doldurulması gerektiğini kaydeden Başkan Çelik açılışı yapılan eser gibi nicelerinin diğer mahallelerde de hizmete açıldığını ve Şehzadeler halkına çok uygun fiyatlarla hizmet sunduğunu belirtti. Gece gündüz edemeden tevazuyla çalışarak hizmet sunduklarını bunda ailesinden aldığı eğitim ve siyasi terbiye kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti'nin yerel yönetimlerdeki çığır açan anlayışın da etkili olduğunu belirten Başkan Çelik "Biz algı belediyeciliği yapmıyoruz. Biz slogan belediyeciliği yapmıyoruz. Biz hizmet ve eser belediyeciliği yaptık. Biz gönülleri kırmadan, gönülleri ihya edebilmek, kazanabilmek için çaba ve gayret sarf ettik. inanıyorum ki Şehzadeler de bizim kurduğumuz, geliştirdiğimiz, bu noktaya getirdiğimiz belediyecilik hizmetleri, 31 Mart'tan sonra da artarak devam edecektir. Bu kadar proje ve eserleri yaparken, Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçirirken hiç şüphesiz ki bizim arkamızda Cumhur İttifakı'nın milletvekilleri, bakanlarımız ve en önemlisi de ömrünü bu millete hizmete adamış olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vardı. Ne zaman gitsek kapılarını çalsak ve halkımız için projelere desteklerini istesek hep yanımızda oldular. Bundan sonrada hükümetimiz, Cumhur İttifakı liderlerimiz, Cumhurbaşkanımız yine burada bu hizmetlerin artarak devamı için elinden gelen çabayı ve gayreti yapacaktır. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Böyle sloganlarla süslü broşürlerle bu iş olmuyor. Meydana çıkan bir insana sen dün ne yaptın? Başarın neydi? Neyi ortaya koydun diye sormak ve bakmak lazım. Yavuz Kurt burada çok başarılı il müdürlüğü yaptı. Başkente kolay kolay bir insanı il müdürü yapmazlar. Yeteneği bilgisi, kültürü olmazsa oraya götürmezler. Ankara'da ve en sonunda İzmir'de il müdürü olarak çalıştı. Tevazusuyla, samimiyetiyle, gayretiyle, heyecanıyla, çözüm odaklılığıyla devleti tanıması ve devlet tecrübesiyle hiç şüpheniz olmasın ki Şehzadelerde bir anlık bile fasıla vermeden hizmetlere devam edecek. Arttırarak bunları yapabilecek yapıya, birikime, kaliteye sahip olan bir arkadaşımızdır. Bu işler nasip kısmet meselesidir. Cenabı Hak bir insanın alnına bir şey yazmadıysa bu olmaz. Biz kadere ve nasibe inanan inançlı insanlarız. Rabb'imiz Yavuz Başkanın alnına bu güzel ilçeye hizmet yazmış ve adayımız olarak geldi. Bize düşen dört elle ona sarılmak, onu anlatmak, ona destek olmak ve onunla birlikte yol yürümektir. Yavuz Kurt, Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yavuz Kurt Dr. Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'nın ortak adayıdır. Bizim adayımızdır. Ve ben inanıyorum ki Yavuz Başkanımla birlikte daha bu eser gibi nice eserler ilçemizin dört bir yanına kazandırılacak ve inşallah Şehzadelerimiz daha da güzelleşecek, gelişecektir. Ben de bilgimle, tecrübemle birlikte, dualarımla birlikte her zaman destekçisi ve yanında olacağımı bu vesileyle buradan ifade etmiş oluyorum." şeklinde konuştu. 

Muhabir: Özkan ÇELİK