Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Sacha Boey, bu sezon gösterdiği performans ile Avrupa’nın güçlü kulüplerinin radarına girdi. Alman devi Bayern Münih,35 milyon Euro karşılığında Galatasaray’dan Sacha Boey ile anlaştı.  

Beşiktaş Manisa’ya geliyor! Beşiktaş Manisa’ya geliyor!

Galatasaray, Sacha Boey transferi için Bayern Münih'le 30 milyon euro bonservis ve 5 milyon euro bonus karşılığında anlaşma sağlandığını duyurdu. Galatasaray ayrıca Bayern Münih'le iki hazırlık maçı yapılacağını ve bu maçların gelirlerinin yüzde ellisinin de kulübün alacağını açıkladı.

Galatasaray'dan KAP'a açıklama

Sarı-kırmızılı Galatasaray’ın Sacha Boey’in Bayern Münih’e transferi konusunda Kamu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Sacha Boey'nin kesin transferi konusunda FC Bayern München AG ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre transfer gelirimiz net 30.000.000 euro olup FC Bayern München AG, şirketimize net 5.000.000 euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir. Ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda FC Bayern München AG gerçekleşmeyen şarta bağlı bonusların tamamını şirketimize ödeyecektir. Buna ek olarak iki tane hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşılmış olup FC Bayern München AG, müsabakalar kapsamında gerçekleşecek kârın %50'sini şirketimize ödeyecektir."

Sacha Boey Bayern Münih Transferi Sonrası Konuştu

Transfer olduktan sonra Bayern Münih'in resmi internet sitesine konuşan Sacha Boey, şu ifadeleri kullandı:

FC Bayern gibi küresel bir kulüpte oynayabildiğim için onur duyuyorum. Yeni takımımı ve gelecekte bu harika oyuncularla oynamayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Ben hücum odaklı bir savunma oyuncusuyum; savunmada olduğum kadar hücumda da yer almakta rahatım.

Kaynak: Haber Merkezi