Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'ndan şehit haberi geldi.

Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal ve Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız şehit oldu .

TikTok kavgası cinayetle noktalandı... Canlı yayında itiraf etti TikTok kavgası cinayetle noktalandı... Canlı yayında itiraf etti

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamayla, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 25 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen ve Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal'ın şehit olduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, iki askerin yaralandığı ve derhâl hastaneye sevk edildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Ancak acı Haber geldi. Açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

BAKAN KOCA'DAN 3 ŞEHİT ASKER İÇİN TAZİYE MESAJI

Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Şehit olan 3 asker için taziye mesajı yayımladı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde Mehmetçiklerimiz P. Tğm. Duabey Onur Öztürkmen, P. Uzm. Çvş. Mustafa Yıldız ve P. Söz. Er İsmail Ünal şehit düştü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman ordumuza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Aziz evlatlarımızın mekânı cennet olsun" ifadelerine yer verdi.