Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özdeşleşen ve 'kazandıran ceket' olarak bilinen ekose ceketi giydi. Bu durum parti içindeki aşırı muhalifleri şaşırtırken Özgür Özel dikkatleri üzerine çekti.

CHP lideri Özel, Fatih Altaylı’nın programına konuk oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özdeşleşen ekose ceketi neden giydiğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem olan ceket hakkında konuşan Özel, şu açıklamayı yaptı: "Ceket o kadar da ekoseli bir ceket değil ama görüntüde öyle çıkmış. Bir kere de biz giyelim kime ne zararı var, 47 yıl sonra birinci parti olmuşuz. Ceketin adı winner (kazanan) ceketi... Özel bir mesaj yok ama bir kere de biz giyelim ne olmuş dedik. Artık winner biziz.  Bir başarıyı tek başına lidere mal etmek sosyal demokrat partiye yakışmaz.”

Özel, sözlerine şöyle devam etti: “Ceketi alalı 15-20 gün olmuştu. O kadar kareli değil. Ayşe Ateş ile fotoğrafı çektirdikten sonra özel kalemim, 'Ceket böyle çıkmış, sorun olur mu' diye sordu. Bir kere de biz giyelim dedim. Mahsur görmedik. 3 gün boyunca CHP Genel Başkanı'nın üzerindeki winner ceketinin konuşulması üzmedi beni.”

YÖK açıkladı… KKTC vatandaşı öğrencilere müjde! YÖK açıkladı… KKTC vatandaşı öğrencilere müjde!

Kaynak: Haber Merkezi