Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Suphi Egemen İlkokulu öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenledi

Ahmet ÜNSAL/MANİSA

Marmara Gölü yaklaşık üçte bir oranında küçülecek Marmara Gölü yaklaşık üçte bir oranında küçülecek

Manisa Suphi Egemen İlkokulu idarecileri olan 29 Ekim Cumhuriyet bayramının coşkusunu mahalleliye erken yaşattı. Öğrenciler, kortej düzenlerken, mahalle halkıda balkonlarından öğrencileri alkışladı. Öğrenciler bando eşliğinde okuldan çıkarak ellerindeki Türk bayrakları ile kortejde rengarenk görüntüler oluşturdu.  Bando, ritim grubu, halk oyunları, modern dans ekipleri balkonlardan alkışlarla destek buldu. Minik öğrenciler 10. Yıl Marşı söyleyerek, korteji sonlandırıp okullarının yolunu tuttu.

Cumhuriyet’in 99. yılı coşkusunu öğrencileri ile birlikte mahalleliye yaşatan projeyi hayata geçen Suphi Egemen İlkokulu Müdürü Evra Seda Satan, “ 3 Nisan ve benzeri milli bayramlarımız öncesinden başlattığımız mahalleliye bayram coşkusunu yaşatma sürecimizi Cumhuriyet’imizin 99. yılında yaşatmamızı velilerimiz bizden istedi. Biz de onların bu isteğini kırmayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yazdığımız kortej yürüyüş yazımıza olumlu yanıt alarak hareket geçtik. Mahallemizde evlerinden çıkamayan büyüklerimiz torunları tarafından yaşatılan bayram coşkusunu balkonlarından el sallayarak paylaşmış olmaları hem bizleri hem de öğrencilerimizi çok mutlu etti” dedi.