MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, gelecek nesilde çevreye duyarlılık bilinci oluşturmak ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla başlatılan proje tüm hızıyla sürüyor. Manisa merkez ilçelerinde eğitim gören 5 bin 463 öğrenci Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı. Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart’ın hediye edildiği öğrencilere atıksuyun arıtılma süreci hakkında detaylı bilgiler verildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa’da eğitim gören öğrencilerin Atıksu Arıtma Tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını gezerek öğrenmeleri amacıyla hazırlanan proje tüm hızıyla devam ediyor. Manisa merkez ilçelerinde eğitim gören 5 bin 463 öğrenci Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

Manisa’da karnaval havası Manisa’da karnaval havası

Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisini gezen öğrencilere atıksu arıtım süreçleri anlatıldı. Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Öğrenciler merak edilen soruları sorma fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi.

Kaynak: Özkan ÇELİK