Milli Eğitim Bakanlığı'ndan özel öğretim kurumlarına yönelik yeni düzenlemeler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan özel öğretim kurumlarına yönelik yeni düzenlemeler

Soma Linyit Anadolu Lisesinde Matematik Öğretmeni olarak daha önce görev yapan Serpil Çolak, 2018 yılında 11. sınıf öğrencilerine yaptırdığı "Geleceğe Mektup" etkinliğinde yazdırdığı ve 5 yıl boyunca özenle sakladığı mektupları öğrencilerine postayla yolladı.  

'Geleceğe Mektup' etkinliği ile ilgili postaneden öğrencilerine 5 yıl önce kendi yazdıkları mektupları gönderen Çıraklık Eğitim Okulunda öğretmenlik yapan Serpil Çolak, “2018 yılında Soma Linyit Anadolu Lisesinde Matematik Öğretmeniyken 11. sınıfta okuyan öğrencilerime '5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz' diyerek bir mektup yazdırmıştım. Şimdi o mektupları adreslerine yolluyorum.” dedi.

Serpil öğretmen bu mektupları öğrencilerine göndermek için postaneden yollarken konu ile ilgili, “2018 yılındaki 11. sınıfta okuyan öğrencilerim büyük bir hevesle, hiçbir yönlendirme ve kısıtlama olmadan, içlerinden ne geçiyorsa kağıda döktüler. Geleceklerine özgürce dalıp kendilerini kendilerine anlattılar. Bu mektuplar, daha sonra kendileri tarafından zarfa koyuldu ve kapatıldı. Mektupları 5 yıl boyunca günümüze kadar dikkatlice muhafaza edip sakladım. Bugün gönderdiğim mektuplar ellerine ulaşınca 5 yıl önceki duygu ve düşüncelerini okuyunca ne düşünecekler çok merak ediyorum.” dedi.

AW089165_03

Editör: Zerrin Ağar