Başsavcı Eker’den Başkan Ergün’e ziyaret Başsavcı Eker’den Başkan Ergün’e ziyaret

WhatsApp Image 2023-08-01 at 16.18.07DJI_0561_1680x9453-361-52Salihli ilçesine bağlı Kemerdamları Mahallesi Muhtarı Ahmet Ayyıldız, Poyrazdamları Mahallesi Muhtarı Harun Yaşa, Poyraz Mahallesi Muhtarı Zeki Girgin, Eldelek Mahallesi Muhtarı Akın Ünal, Gökçeköy Mahallesi Muhtarı Süleyman Babacan, Hacıhıdır Mahallesi Muhtarı Mahmut Akkuzu, Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay da yer aldı. Ziyareti gerçekleştiren muhtarlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çiçek takdiminde bulunarak; mahallelerine özgü tarım ürünlerinden hediye ettiler. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, konuklarına içerisinde Manisa’ya özgü ürünlerin yer aldığı hediye takdiminde bulundu.

BAŞKAN ERGÜN, MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

Mahalle muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa, 1088 mahallesiyle büyük bir alana sahip. Mahalle ziyaretleri konusunda elimizden geldiğince yetişmeye çalışıyoruz. 1088 mahallenin 780 tanesi kırsal mahallemiz. Bunların 260 tanesinin altyapısı ve üstyapısını yeniledik. Tabi gönlüm bu sayıyı 500’e çıkarmak istiyor, fakat bunların hepsi bütçe işi. Asfalt konusunda da hedefimiz 750 kilometreydi. Bugün itibariyle 350 kilometre yolu asfaltladık. Yaptığımız her şey vatandaşımız için, halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MUHTARLARDAN BAŞKAN ERGÜN’E TEŞEKKÜR

Mahalle muhtarları Salihli’ye kazandırılan hizmet ve yatırımlar ile mahallelerini ilgilendiren Gördes-Salihli arasındaki yolun yapımı için Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

Ziyarette konuşan Kemerdamları Mahalle Muhtarı Ahmet Ayyıldız, “Halkımız adına sizlere kucak dolusu selamlar getirdik. Sizi çok seviyoruz. Halkımızın 7’den 70’e selamları var. Kemerdamları Mahallemizde sizleri ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Poyrazdamları Mahalle Muhtarı Harun Yaşa da, “Manisa’yı Manisa yaptınız. Allah bin kere razı olsun. Mahallelerimize çok güzel hizmetler kazandırdınız. Şu an Salihli-Gördes yolu bitmek üzere. Poyrazdamları’nın içinden geçtiğinizde, çok güzel bir yol olduğunu görüyorsunuz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.  Çok dardı, bir tır geliyordu yol tıkanıyordu, gece vakti misafirimizi uğurlarken ağır dikkatli git diyorduk, ama şu anda yolumuz çok iyi. Rahatladı, virajlarımız genişledi, yollarımız genişledi. Bitme aşamasında, tamamen bitsin, süper olacak” ifadelerin kullandı. Haber Merkezi