Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, altılı masaya sert eleştirilerde bulundu. Akçay, “Hem gevşek hem de yuvarlaksınız.” dedi.

MHP'li Öner'den CHP'ye 'ikiyüzlülük' çıkışı! MHP'li Öner'den CHP'ye 'ikiyüzlülük' çıkışı!

Manisa’da muhalefete sert eleştirilerde bulunan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 6’lı masayı hedef alarak, “Ben bu masaya laklak masası diyorum.” ifadelerini kullandı.

Gevşek ve yuvarlak bir masa  olarak nitelendirdiği 6’lı masa ile ilgili eleştirilerde bulunan MHP’li Akçay şu ifadeleri kullandı:

Çeşitli isimlerle ifade ediliyor bu 6’lı masa... Defalarca bir araya geldiler saatlerce konuştular. Ben bu masaya laklak masası diyorum affedersiniz. Çünkü toplanıp 5-6 saat konuşuyorlar muhtemelen 5 saatin 4 saatinde de Davutoğlu konuşuyordur. Bir saat de diğerlerine söz düşüyorsa düşüyordur. Ortada hiçbir politika yok. Ortaklaştıkları bir proje program görüş yok. Bir ara güçlendirilmiş parlamenter sistem dediler, altını dolduramadılar. Zaten yeni yöneteyim sistemi ile parlamentomuz daha güçlü hale geldi. Türkiye’de güçlü hükümet güçlü meclis var. O güçlendirilmiş parlamenter sözü eskiye dönelim demekten utandıkları için bunu gizlemek için kullanılıyor.

6’lı masanın ülkeye, hükümete, devlete yol verecek hiçbir politikasının bulunmadığını söyleyen Akçay, “Şubat ayında bildiri yayınladılar bu bildiride Avrupa birliğinin aldığı bütün kararlara uymayı taahhüt ediyoruz dediler. Korkunç bir şey. Yapacakları şimdiden belli. Bir projeleri programları birleştikleri bir görüşleri yok ama birbirilerine çelme takmakla meşguller bunların ülkeyi yönetmeleri ülkeyi büyük bir kaosun içine atacaktır.” diye konuştu.

HEM GEVŞEK HEM YUVARLAK MASA

6’lı masayı gevşek ve yuvarlak masa olarak nitelendiren Akçay, “Geçen aylarda Reuters haber ajansı bu 6lı masayı gevşek ittifak olarak nitelendirdi ve bu ittifakın bazı sözcüleri de ‘Evet biz gevşek bir ittifakız.’ dediler. Dikkat ederseniz bunlar bir oturma düzenini bile tartıştılar sonra yuvarlak masada karar kıldılar. 6’lı masanın diğer bir adı da yuvarlak masa... Arkadaşlar Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Bunların en belirgin özellikleri bu... Yuvarlak ve gevşek bir ittifak. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız. Millet sizin neyinize itibar etsin. Daha bir aday belirleyemiyorlar. Eninde sonunda bunlara ya Avrupa ya Amerika bir aday belirleyecek.” dedi.