Manisa’nın Sarıgöl içesinde seçim çalışması yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, hakarete maruz kaldı. CHP’nin Sarıgöl’deki seçim bürosu önünde oturanlara selam veren Başkan Ergün, “Seni 31 Mart’ta İzmir’e göndereceğim” yanıtı aldı.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran olayla ilgili MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner de açıklama yaparak, tepkisini dile getirdi. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçime katılacak olan bütün partilerin siyasi çalışmalarına devam ettiğini, bu kapsamda da Cumhur İttifakı olarak MHP’nin de yoğun tempoda çalıştığını ifade eden Tosuner, seçim çalışmalarını demokratik bir ortamda sürdürdüklerine dikkat çekti.

Screenshot 20-2

Sarıgöl’de meydana gelen olayın, demokrasiye yakışmadığının altını çizen Tosuner, edilen hakaretlere ateş püskürdü. MHP’li Tosuner, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Gittiğimiz her ilçede, her mahallede, her sokakta kıymetli hemşehrilerimiz adaylarımıza içtenlikle kucak açmakta, bağrına basmakta ve teveccüh göstermektedir. Bu durumdan karın ağrısı yaşadığı gün gibi ortada olan D-CHP zihniyeti, kaybetme korkusundan olsa gerek, seçim çalışmalarımızı provoke etmeye kalkışmaktadır. D-CHP kısaltmam yanlış anlaşılmasın! DEM’cilerle iş tutup, perde arkası pazarlıkta olan CHP’ye verilebilecek en güzel kısaltmanın bu olduğunu düşünüyorum.

Sarıgöl’de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve Sarıgöl Belediye Başkanımız Sayın Necati Selçuk ile birlikte, kıymetli Sarıgöllü vatandaşlarımızla bir araya geldik. Değerli Belediye Başkanlarımızla birlikte sıkılmadık el bırakmadan hemşehrilerimizin gönüllerine hitap ettik. Güzergahımız üzerinde bulunan ana muhalefet partisinin seçim bürosunun olduğu bölgeye de gayet dostane bir şekilde uğradık ve centilmence başarı dileklerimizi ilettik.

Bülent Arınç yine çok konuşulacak… Yaptığı paylaşımda öyle ifadeler var ki… Bülent Arınç yine çok konuşulacak… Yaptığı paylaşımda öyle ifadeler var ki…

Bu centilmence yaklaşımımıza aynı karşılığı beklerken; CHP’nin provokatör bir militanı(!) Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e hakaretler savurmuş, aslında kendilerine yakışan tutumu sergilemişlerdir. DEM’ci zihniyetin hakaretlerini kendilerine aynen iade ediyor, yandaş medyaları aracılığıyla olayı farklı lanse etmeye çalışmalarını da midemiz bulanarak takip ediyoruz.

Korku dağları sarmış, yenilgiyi kabullenmiş CHP’nin provokatif eylemlerine son vermesini istiyor, onların seviyelerine inmeyeceğimizi ancak sabrımızın da sınanmamasını özellikle vurguluyorum.

31 Mart’ta Özgür Bey’e ve onun teşkilatlarına Cumhur İttifakı’nın zaferiyle gereken cevabı vereceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi