Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) kongre süreci devam ediyor.  Manisa’da ise ilk kongre Yunusemre’de gerçekleşti. MHP Yunusemre 4. Olağan Kongresi MASKİ İkiz Kuleler Konferans Salonunda gerçekleşti.

Tek listeyle gerçekleşen seçimde başkan Cemal Kutlar yeniden aday olmazken, başkanlık görevine Bülent Kovancıoğlu seçildi.

Kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili ve MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, MHP eski İl başkanlarından Mesut Bayram Laçalar, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İlkcan Durmaz, Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Aydın Akagündüz ve partililer katıldı. Divan Başkanlığına MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay seçildi.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 16.08.55 (1)

Yerel Seçimlerin 31 Mart'ta yapılması kararı Resmi Gazete’de Yerel Seçimlerin 31 Mart'ta yapılması kararı Resmi Gazete’de

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Kovancıoğlu ise kongreye katılan herkese teşekkür etti. Kovancıoğlu, MHP bayrağı ve üç hilali Yunusemre’de, Manisa’da dalgalandırmaya devam edeceklerini açıkladı.

MHP Yunusemre İlçe Başkanı seçilen Bülent Kovancıoğlu’nun yönetim kurulunda Melih Emre Doğru, Güralp Korkmaz, Şevket Arık, Mustafa Zeybek, Bayram Tokgöz, Bülent Özdinç, Ekrem Dördbudak, Ümit İçtenal, Fatih Manavoğlu, Harun Önlü, Büşra Dumanlı, Satı Buzyürük, Mustafa Ali Özman, Semih Kurşunlu, Murat Ali Özyerli, Murat Sürücüler, uğur Han Karaçam, Fatih Papuçcuoğlu, Özkan Öztatlıcı, Recep Bacı, Ahmet Özgür Ercan, Serkan Türek yer aldı. İl kongresinde ise Yunusemre’den 80  delege oy kullanacak.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 16.08.57

“ZİLLET İTTİFAKININ MASKESİ DÜŞMÜŞ, BÜTÜN KİRLİ ÇAMAŞIRLARI ORTALIĞA SAÇILMIŞTIR”

MHP Yunusemre İlçe Kongresinde bir konuşma yapan MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Başkan Tosuner, “Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye canlarını feda eden tüm ülkücü şehitlerimizi, devletimiz ve milletimizin huzuru için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmet ile anıyorum. Ruhları şad makamları ali olsun. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıkları olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Liderimiz, Türkmen Beyimiz Sayın Devlet Bahçelinin emir ve talimatları doğrultusunda; ‘2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu’ temasıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. “İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” ulaşacağız.  “Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” yol alacağız. Bunları hep birlikte yapacağız, hepimizin gayreti ve Cenabı Allahın izniyle başaracağız. Muhalefet partileri 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde hüsrana uğramakla kalmamış, çetin ve çetrefilli iç sorunlara gömülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yıldönümünde zillet ittifakının maskesi düşmüş, bütün kirli çamaşırları ortalığa saçılmıştır. Cumhurun 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta elde ettiği demokrasi zaferinin yerel seçimlerde taçlanması ülkemizin geleceği açısından mühim ve milli bir zarurettir. 9 Ağustos 2023 tarihi itibariyle de ilçe kongreleriyle başlayıp il kongreleriyle genişleyecek ve nihayet 14’ncü Büyük Kurultayımızın icrasıyla sonuçlanacaktır. Kongrelerimizdeki ahenk, birlik ve beraberlik ruhu dosta güven, düşmana korku verecek, fitneye ve fesada düşen şer odaklarını savurup geçecek, partimizin milli ve tarihi mücadelesine de güç katacaktır” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 16.08.59 (2)

31 MART’IN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Tosuner, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel ve mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakı ruhuyla, Milliyetçi Hareket Partimizin şuuruyla başta Manisa Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, mevcutta olan belediyelerimizi muhafaza ederek, bunun üzerine yenilerini ekleyeceklerdir. Arkamıza bakmadan tuzaklara takılmadan, oyunlara aldanmadan, fitneye düşmeden Türk milletini yüceltmek, hak ettiği, yükseklere taşımak için hep birlikte çalışacağız. Çünkü yolumuz hak yoludur, çünkü yolumuz hakikat yoludur, çünkü yolumuz Allah yoludur, yükümüz ağır olsa da kaldıracak irademiz vardır. Hamdolsun takatimiz yerindedir. Heyecanımızın sıcaklığı buz dağlarını eritecek kadar yoğundur. Aynı heves, aynı kararlılık, aynı heyecan, aynı azim ile yolumuza devam ederek. Manisa’mızda çalınmadık bir kapı, girilmedik bir gönül, sıkılmadık bir el bırakmayarak ilan edilecek adaylarımızla birlikte şevk ve inanmışlıkla sahada olacağız. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 16.08.57 (1)

AKÇAY KONGRE SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay da MHP’de 9 Ağustos itibariyle başlayan kongre sürecini değerlendirdi.  MHP’nin 54 yıllık siyasi hayatında içerisinde Türk siyasetinin amiral gemisi olduğunu vurgulayan Erkan Akçay, “Kongre sürecini başlattık. Yerel yönetimler süreçlerini de en iyi şekilde başarıyla tamamlayacağız. MHP 54 yıllık siyasi hayatında içerisinde Türk siyasetinin amiral gemisi olmuştur. 54 yıllık süre içinde kendi gündemine hakim olmuştur. Başkalarının ve başka odakların gündeminin peşine takılmaması anlamına gelir. Şu an Türk siyasetinde 120’den fazla siyasi parti var. Bunların bir kısmı seçimlere girme hakkı kazandı, bir kısmı da TBMM’de temsil ediliyor. Bu siyasi partilerin pek çoğuna baktığımızda bunların gündeminde baktığımızda önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışının tam tersine ‘önce ben ve partim, sonra ülkem ve milletim’ anlayışının hakim olduğunu görüyoruz. MHP bu 54 yıllık siyasi hayatında uyguladığı politikalarla daima ilkeli, sorumlu, sorun çözen, inisiyatif alan bir siyasi parti olmuştur. MHP kendi gündemine hakim bir şekilde hedeflerine doğru adım adım ilerlemektedir. 14 ve 28 Mayıs seçimlerini gerçekleştirdik. Seçimlerden önce aday belli karar net temasıyla faaliyetlerimizi yürüttük. Türkiye’nin istikrarı, güçlenmesi kapsamında hedeflere ulaşılmıştır” diye konuştu. Özkan ÇELİK