MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde 16. ve son etap olarak adaylıkları kesinleşen 33 ilçe ile 19 belde belediye başkan adayını açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Partimizin yetkili kurullarının yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde 16. ve son etap olarak adaylıkları kesinleşen 33 ilçe, 19 belde belediye başkan adayımız olmak üzere toplam 52 adayımızın isim listesi aşağıdadır” ifadelerini kullandı.

Adayların listesi şu şekilde:

Afyonkarahisar Çobanlar: Nedim Tortop

Afyonkarahisar Sinanpaşa: Tolga Yıldırım

Afyonkarahisar Sultandağı: Ceylan Keskin

Adıyaman Gölbaşı: Kamber Öztürk

Adıyaman Kâhta: Hacı Yusuf Deniz

Burdur Kemer: İsmail Yılmaz

Çorum Sungurlu: Muhsin Dere

Düzce Gümüşova: Ercan Çakır

Elazığ Palu: Mehmet Yazar

Giresun Güce: Necmi Mert

Hakkâri Yüksekova: Yıldırım Öztepe

Karabük Safranbolu: Emin Yıldız

Kastamonu Araç: Mustafa Yazan

Kastamonu Azdavay: Cevat Taşkan

Kastamonu Cide: Nejdet Demir

Kırıkkale Balışeyh: Nazım Bozkurt

Kırıkkale Karakeçili: Enbiya Can

Kütahya Şaphane: Nail Caner

Niğde Çiftlik: İbrahim Tekin

Niğde Ulukışla: Vecdet Tekin

Osmaniye Düziçi: Mehmet Fatih Mart

Osmaniye Toprakkale: Sedat Şanal

Rize Ardeşen: Cemil Bayrak

Rize Çamlıhemşin: Vedat Ali Kesici

Rize Derepazarı: Erkan Köse

Rize Fındıklı: Ahmet Topal

Rize Hemşin: Murat Güzey

Rize Kalkandere: İbrahim Çakır

Rize Pazar: Bora Haberal

Sivas Şarkışla: Necmettin Mermer

Yozgat Boğazlıyan: Celalettin Öztürk

Yozgat Çekerek: Üzeyir İnce

Yozgat Saraykent: Ahmet Köroğlu

Yunusemre Belediyesi'nde 5 yıllık plan çalışması Yunusemre Belediyesi'nde 5 yıllık plan çalışması

Afyonkarahisar Sandıklı Akharım: İbrahim Özcan

Afyonkarahisar Sinanpaşa Taşoluk: Bilgin Özel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Tınaztepe: İsmail Karagöz

Afyonkarahisar Şuhut Karaadilli: Mehmet Yıkılmaz

Aksaray Merkez Sağlık: Abdullah Tosun

Aksaray Merkez Taşpınar: Tayfun Demirlendi

Aksaray Merkez Yeşilova: Buğra Koç

Çanakkale Ayvacık Küçükkuyu: Vedat Soydaş

Çanakkale Merkez Kepez: Ahmet Ünlü

Çankırı Atkaracalar Çardaklı: Şaban Balkış

Düzce Merkez Beyköy: Fatih Ocak

Gümüşhane Kelkit Gümüşgöze: Celil Erdoğan

Niğde Merkez Gümüşler: Selim Eren

Rize Ardeşen Tunca: Muhammet Çebi

Rize Çayeli Büyükköy: İbrahim Koçal

Rize Çayeli Madenli: Mustafa Çalışkan

Rize Çayeli Kendirli: Hüseyin Uzun

Rize Merkez Muradiye: Mehmet Kazdan

Rize Merkez Salarha: Yılmaz Akarsu

Muhabir: Özkan ÇELİK