Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için belediye başkan adaylarını belirleme sürecini sürdürüyor. MHP, son olarak 3 İl, 10 Büyükşehir İlçe ve 42 İlçe Belediye Başkan adayını daha kamuoyuna duyurdu, bu da toplam aday sayısını 165'e çıkardı.

Elazığ'da Murat Aygen, Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın ve Kars'ta Ötügen Senger, MHP'nin il ve ilçe belediye başkan adayları arasında yer alacak isimler oldu. Parti, Türkiye genelindeki seçim hazırlıklarını hızla sürdürerek, belirlenen adayları birer birer kamuoyuna duyurmaya devam ediyor.

MHP'nin açıkladığı adaylar arasında yer alan isimler, 31 Mart 2024 seçimlerinde partinin yerel yönetimdeki temsilcileri olmak için yarışacaklar.

1             ELAZIĞ                                                 İL            MURAT AYGEN

2             ISPARTA                                             İL            YUSUF ZİYA GÜNAYDIN

3             KARS                                                    İL            ÖTÜGEN SENGER

4             ANKARA/AYAŞ                                BÜYÜKŞEHİR İLÇE            MEHMET KİRAZDİBİ

5             ANTALYA/ KORKUTELİ                  BÜYÜKŞEHİR İLÇE            SADIK ÖNAL

6             DENİZLİ/ BULDAN                           BÜYÜKŞEHİR İLÇE            MESUT SARIBALOĞLU

Ahmet Kutalmış Türkeş Kimdir, Hangi Partide? Ahmet Kutalmış Türkeş Kimdir, Hangi Partide?

7             ESKİŞEHİR/ ALPU                             BÜYÜKŞEHİR İLÇE            ALPASLAN KOKULU

8             İZMİR/ ÇEŞME                                  BÜYÜKŞEHİR İLÇE            ESAT TANIK

9             KAYSERİ/BÜNYAN                          BÜYÜKŞEHİR İLÇE            SELAHATTİN METİN

10           KONYA/ ÇUMRA                             BÜYÜKŞEHİR İLÇE            FATİH DEMİRCİ

11           KONYA/ DOĞANHİSAR                 BÜYÜKŞEHİR İLÇE            SAVAŞ ÖZDEMİR

12           KONYA/ EMİRGAZİ                         BÜYÜKŞEHİR İLÇE            NURİŞEN KOÇAK

13           TRABZON/ BEŞİKDÜZÜ                 BÜYÜKŞEHİR İLÇE            BARIŞ ÖZTÜRK

14           AFYONKARAHİSAR/ SANDIKLI   İLÇE       MELEK YAVUZ

15           AFYONKARAHİSAR/ İHSANİYE   İLÇE       HAMİT ÇAKIR

16           AKSARAY/ AĞAÇÖREN                 İLÇE       FEVZİ YALMAN

17           AKSARAY/ ESKİL                              İLÇE       NİYAZİ ALÇAY

18           AKSARAY/ GÜLAĞAÇ                    İLÇE       DOĞAN BAŞBUĞ

19           AKSARAY/ GÜZELYURT                 İLÇE       SADULLAH ER

20           AKSARAY/ ORTAKÖY                     İLÇE       AHMET KOYUNCU

21           AKSARAY/ SARIYAHŞİ                    İLÇE       DOĞAN MUTLU

22           AKSARAY/ SULTANHANI              İLÇE       FİYAY ŞANLI

23           ÇANKIRI/ ATKARACALAR             İLÇE       ALİ RIZA KÜÇÜKKUTLU

24           ÇANKIRI/ BAYRAMÖREN             İLÇE       HALİL MURATOĞLU

25           ÇANKIRI/ ÇERKEŞ                            İLÇE       NURULLAH ÖZTÜRK

26           ÇANKIRI/ ELDİVAN                         İLÇE       ALPASLAN AŞLAR

27           ÇANKIRI/ KIZILIRMAK                   İLÇE       EROL ŞENTÜRK

28           ÇANKIRI/ KURŞUNLU                    İLÇE       ŞERAFETTİN USLU

29           ÇANKIRI/ KORGUN                        İLÇE       HASAN HÜSEYİN KOZAN

30           ÇANKIRI/ ORTA                                               İLÇE       ÖMER BEZCİ

31           ÇANKIRI/ ŞABANÖZÜ                    İLÇE       AHMET GÜMÜŞ

32           ÇANKIRI/ YAPRAKLI                       İLÇE       ÖMER GÜNGÖR

33           ERZİNCAN/ OTLUKBELİ                 İLÇE       YUSUF TEKTAŞ

34           ERZİNCAN/ KEMALİYE                   İLÇE       MEHMET KARAMAN

35           ERZİNCAN/ KEMAH                        İLÇE       CEVDET BAYRAM

36           ERZİNCAN/ ÇAYIRLI                        İLÇE       OKTAY EFE

37           ERZİNCAN/ ÜZÜMLÜ                    İLÇE       LÜTFÜ YAKUT

38           ERZİNCAN/ ILIÇ                                               İLÇE       MEHMET ELÇİ

39           ERZİNCAN/ TERCAN                       İLÇE       MEHMET YILMAZ

40           GÜMÜŞHANE/ KELKİT                  İLÇE       BİROL TOĞLU

41           GÜMÜŞHANE/ ŞİRAN                   İLÇE       MUTLU ÖZEL

42           GÜMÜŞHANE/ KÖSE                     İLÇE       TURGAY KESLER

43           GÜMÜŞHANE/ TORUL                  İLÇE       EVREN EVRİM ÖZDEMİR

44           GÜMÜŞHANE/ KÜRTÜN              İLÇE       ENVER ŞEN

45           KASTAMONU/ BOZKURT             İLÇE       BOZKURT EKEŞ

46           KASTAMONU/ ÇATALZEYTİN     İLÇE       AHMET DEMİR

47           KASTAMONU/ DEVREKANİ        İLÇE       KENAN ÖZ

48           KASTAMONU/ DOĞANYURT     İLÇE       ŞERAFETTİN ORTAÇ

49           KASTAMONU/ HANÖNÜ             İLÇE       METİN YAMALI

50           KASTAMONU/ İHSANGAZİ         İLÇE       HAYATİ SAĞLIK

51           KASTAMONU/ İNEBOLU              İLÇE       ENGİN UZUNER

52           KASTAMONU/ SEYDİLER              İLÇE       MEHMET ERDOĞAN

53           KASTAMONU/ ŞENPAZAR          İLÇE       SUAT SAYGIN

54           KASTAMONU/TAŞKÖPRÜ           İLÇE       YILDIRAN YÜKSEL

55           KASTAMONU/TOSYA                    İLÇE       VOLKAN KAVAKLIGİL

Kaynak: Haber Merkezi