Manisa'da bu hafta hava durumu oldukça değişken olacak gibi görünüyor. Salı gününden itibaren sıcaklıklar yükselecek ve 41 dereceye kadar çıkacak ancak hemen ardından sağanak yağış kenti dövecek.

 

Rodos’a gidemeyen tatilcilerin isyanı: Dolandırıldık Rodos’a gidemeyen tatilcilerin isyanı: Dolandırıldık

Cuma Günü Beklenmedik Değişiklik

Ancak, Cuma günü beklenmedik bir değişiklik meydana gelecek. Gök gürültülü sağanak yağmur, sıcaklıkların ani bir şekilde düşmesine neden olacak. Cuma günü en düşük sıcaklık 23°C, en yüksek sıcaklık ise 34°C olacak.

Gök gürültülü sağanak yağmurun olası etkilerine karşı özellikle tarımsal zarara karşı dikkatli olunması ani sel ve taşkın gibi risklere dikkat edilmesi gerekiyor.

Manisa 5 Günlük Hava Durumu

İşte önümüzdeki beş gün için hava durumu tahminleri:

Salı, 04 Haziran -  Manisa, sıcak bir günde başlıyor. En düşük 26°C ve en yüksek 41°C sıcaklıklarla, güneşin altında sıcacık bir gün bizi bekliyor.

Çarşamba, 05 Haziran -  Sıcaklık hala etkisini sürdürüyor. En düşük 25°C ve en yüksek 41°C'ye kadar çıkması bekleniyor. Nem oranı %14 olacak.

Perşembe, 06 Haziran - Sıcaklık biraz düşüşe geçiyor. En düşük 25°C ve en yüksek 40°C olacak. Nem oranı %15'e yükselecek.

Cuma, 07 Haziran - Beklenmedik bir değişiklik var! Gökgürültülü sağanak yağmur Manisa'ya geliyor. En düşük 23°C ve en yüksek 34°C sıcaklıklarla, şemsiyeleri hazırlayın!

Cumartesi, 08 Haziran - Yağmurun ardından güneş geri dönüyor. En düşük 20°C ve en yüksek 35°C sıcaklıklarla, haftayı sıcak bir şekilde tamamlayacağız.

Manisalılar, özellikle Cuma gününe dikkat etmeli ve ani sıcaklık değişimlerine karşı tedbirli olmalı... Güneşin altında uzun süre kalmaktan kaçınılmalı ve su tüketimi artırılmalıyken ayrıca, gök gürültülü sağanak yağmurun neden olabileceği olası risklere karşı dikkatli olunmalıdır. 

Muhabir: ÖZKAN ÇELİK