Çin'in en büyük kenti olan Şangay'da düzenlenen fuara Manisa'yı, Demirci'yi temsilen bir halı firması katılıyor.

Altın borcu olanlar ve düğün yapacaklar dikkat! Fırlayacak… Altın borcu olanlar ve düğün yapacaklar dikkat! Fırlayacak…

El halıcılığı ve cami halıcılığında önemli bir merkez olan Demirci de dokunan halılar başta ülkemiz olmak üzere Dünya pazarında yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Demircili halı firmaları zaman zaman yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılmaya devam ediyor.

Demircili Halı firması Akarsu Halı Çin'in Şangay kentinde düzenlenen fuara katılan Türkiye’deki 2 firmadan birisi oldu. 28-30 Mayıs 2024 tarihlerinde Şangay'ın National Exhibition And Convention Center fuar alanında Chinafloor 2024 fuarında katılımcı olarak yer alan Akarsu Halı firması sahibi İbrahim Akarsu, Demirci'de üretilen ev ve saray tipi halıların tanıtımını yapıyor.

Demirci'yi de katılımcılara anlatan İbrahim Akarsu, firmasında üretimi yaparak birçok pazara sunan Selçuklu,  Osmanlı ve Geleneksel Türk motifleri ile dokunduğu halıları da uzak Doğu'da fuara gelen katılımcılara tanıtıyor.

Demirci Belediye Başkanı Erkan Kara, " İlçemizdeki her bir halı firması şehrimize değer katmak için Dünyanın farklı noktalarında düzenlenen fuarlara katılıyor. Fuarlarda hem Demirci'mizi hem de İlçemizde üretilen halıların tanıtımının yapılması çok güzel. Biz de belediyemiz olarak firmalarımıza destek olmak için her zaman yanlarında olacağız " dedi.

Muhabir: Özkan ÇELİK