Demirci'de ormana sıçrayan yangın kontrol altına alındı Demirci'de ormana sıçrayan yangın kontrol altına alındı

Manisa’nın Salihli ve Akhisar ilçelerinde uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Manisa İl Jandarma Komutanlığı’nca düzenlenen operasyonlarda Salihli’de 1, Akhisar’da ise 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Salihli’de Zehir Taciri Tutuklandı  

Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan zehir taciri, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Sorumluluk alanında uyuşturucu madde kullanımı ve satışının önlenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, aldıkları bir istihbaratı değerlendirdi. Şüpheli F.Ö.’yü (27) takibe alan ekipler, şüphelinin uyuşturucu madde satışı yaptığını tespit etti. Jandarma ekipleri, düzenledikleri operasyonla F.Ö.’yü kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin yapılan üst aramasında üç farklı kaba sarılı yaklaşık 2 gram metamfetamin ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akhisar'da Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu  

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 3 Haziran 2024 tarihinde Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş timleri tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 şahıs tutuklandı. 

Manisa'nın Akhisar ilçesinde jandarma ekipleri tarafından A.A. (33) isimli şahsın ikametinde yapılan arama sonucunda, 7,73 gram kubar esrar ve 14 adet sentetik ecza hapı ele geçirildi. Ayrıca, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 8 bin 520 TL nakit para da bulundu. A.A. hakkında gerekli adli işlemler yapılarak, Akhisar Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti suçundan tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

Operasyon sırasında, şüpheli hareketleri ile dikkat çeken bazı şahısların kimlik sorgulamaları da yapıldı. Bu sorgulamalar sonucunda: K.T. (49) isimli şahsın, "Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçundan 3 yıl 3 ay 2 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu, Ç.E. (24) isimli şahsın ise "Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık" suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi. Her iki şahıs da tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

Kaynak: İHA