Büyükbaş dana hissesine girenler ise kurbanlık kesimlerini şehir merkezinin dışındaki çiftliklerde gerçekleştirdi.

İlk gün kesimlerinde ise 1045 acemi kasap soluğu il genelindeki hastanelerde aldı.

Kasapların bazılarında oluşan derin kesiler nedeniyle yatışları yapılarak hastane ortamında tutuldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’de Manisa’daki ziyaretleri arasında Ticaret Borsası ve Büyükşehir Belediyesince ortaklaşa kurulan Canlı Hayvan Borsasındaki kesim yerlerindeki vatandaşları kurban kesimi sırasında ziyaret ederek onların bayramlarını kutladı.

Zor ekonomik koşullara karşın kurban kesim geleneği sürdürmek isteyen Manisalılar 17 ilçe merkezinde Valiliğin belirlediği kesim yerlerine getirerek dualar birlikte kurbanlıklarını bir bir kesmeyi sürdürüyor.

Şehzadeler ilçesinde bulunan vatandaşlar kurban kesimlerini Alaybey pazarında bulunan kesim yerlerinde, Yunusemre ilçesindeki vatandaşlar da Laleli Cumartesi pazarı gerçekleştirdiler.

Süreyya Tabiat Parkı açılıyor! Başkan Balaban tarih verdi Süreyya Tabiat Parkı açılıyor! Başkan Balaban tarih verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban ve 15 ilçe merkezindeki belediye başkanları bulundukları kesim yerlerine giderek vatandaşların kurbanlıkların kendilerine sağlık ve huzur getirmesi temennisinde bulundular.

Önceki yıllardaki kurban bayramlarında kesimi gerçekleştirilecek kurbanlıklardan geçilemez durumda olan İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan kurbanlık kesim yerinde ise sadece itfaiye personelinin kurban kesebildiği görüldü.

Muhabir: AHMET ÜNSAL