Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Öğretmen Birsen Tuzlu yönetiminde hazırladıkları "Yüreğimde Filistin" adlı programına Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, protokol üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte kanayan yara Filistin meselesi gerek oyun gerekse görsel sunumlarla oldukça etkili bir dille sahnelendi.

Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan programda Filistin'de yaşanan zulmü etkili bir şekilde sahneleyen öğrencilerin performanslarını davetliler gözyaşları içinde izledi.

Gördes Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeli atıldı Gördes Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeli atıldı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli program sonunda yaptığı konuşmada Filistin sorununun tüm insanlığın sorunu olduğunu dile getirerek, "Dünya beşten büyüktür sözü ne kadar isabetli bir sözmüş bunu Filistin ve Gazze'de yaşanan bu zulüm ile yeniden anladık. Filistin hem biz Türklerin hem İslam aleminin hem de tüm insanlığın sorunudur. Maalesef dünya seyrediyor, bu konuda insanlık iyi bir sınav vermiyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA