Kurban Bayramı tatili ve Bayram tatilinin aynı dönemde rastlanması nedeniyle Manisa Valiliği bir duyuru yayımladı.

İçişleri Bakanlığının Trafik Tedbirleri Genelgesi kapsamında, yolda oluşabilecek kalabalık ve yoğunluğun önüne geçebilmek adına kamyon, çekici ve tanker gibi büyük araçların trafiğe çıkması noktasında kısıtlama getirildi.

Manisa Valiliğinin Yayımladığı duyuru da şu ifadelere yer verildi;

“2024 yılı Kurban Bayramı tatili ve 2023­2024 Eğitim Öğretim yılının sona ermesinin aynı döneme rastlaması nedeni ile vatandaşlarımızın 14­15 Haziran 2024 tarihlerinde özellikle büyük şehirlerimizden diğer şehirlerimize ve turizm bölgeleri istikametine gidebileceği ve taşıt trafiğinin büyük oranda yoğunlaşabileceği göz önünde bulundurularak trafik tedbirlerinin alınması önem arz etmektedir.”

Yukarıda açıklanan nedenlerle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, ölümlü/yaralamalı trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla;

  • O5 (Gebze­İzmir) otoyolunda Manisa katılımlarından (arada kalan girişler dahil) itibaren,
  • D300 karayolunda  Manisa katılımlarından (arada kalan girişler dahil) itibaren,

Kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00’den itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00’e kadar trafiğe çıkmaları yasaklanmıştır.

Ancak tedarik süreçlerinin aksamaması için yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir.

Belirtilen karara uymayanlar hakkında kolluk kuvvetlerince Kabahatler Kanunu 32.maddesine istinaden idari yaptırım kararı uygulanacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başıboş köpek düzenlemesi için tarih verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan başıboş köpek düzenlemesi için tarih verdi!

Kaynak: Haber merkezi