Tarihi Bedesten Salonu’nda düzenlenen kapanış programında öğrenciler birbirinden güzel gösteriler gerçekleştirdi. Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, 8 hafta süren Yaz Okulu’nun verimli bir şekilde tamamlanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.  Müftü Kabukçu bu yıl Yaz Kur’an kursları ve TDV Yaz Okulu vesilesiyle yaklaşık 41 bin öğrenciye eğitim verildiğini kaydederek camilerde ve Kur’an kurslarında dini bilgilerin yanında sosyal ve kültürel çeşitli etkinliklerin de düzenlendiğini söyledi.

Yaz Kur'an kurslarına yaklaşık 41 bin öğrenci katıldı

Manisa’da 3 Temmuz’da başlayan Yaz Kur’an kursları 11 Ağustos’ta tamamlanmıştı. TDV Yaz Okulu da 8 haftalık eğitimden sonra 25 Ağustos’ta sona erdi. Manisa İl Müftülüğü tarafından Tarihi Bedesten Salonu’nda TDV Yaz Okulu kapanış töreni gerçekleştirildi. Manisa genelinde 1372 kursta düzenlenen yaz Kur’an kurslarında bu yıl bin 978 öğretici tarafından 40 bin 947 öğrenciye eğitim verildi. Geçen yıl TDV Kadın Aile ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde 140 öğrenci ile gerçekleştirilen Yaz Okulu bu yıl Şehitler Ortaokulu ve TDV Gençlik Merkezi’nde 20 sınıfta 360 öğrenci ile tamamlanmış oldu.

Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü ve Diyanet Spor Kulüpleri tarafından camilerde ve Kur’an kurslarında çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ve sportif faaliyetler düzenlediklerini ifade eden Müftü Kabukçu, “Yaz Kur’an Kurslarında ve TDV Yaz Okulu’nda emeği geçen tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum, çocuklarını bize emanet eden siz anne babaları tebrik ediyorum. Yaz mevsiminin bütün rehavetine rağmen çocuklarımızın hem oyun hem de öğrenmeleri, verimli bir yaz dönemi geçirmelerini sağlayan, onlara hocalık yapan, evlatlarımızın gönüllerine dokunan 2 bin kişilik kocaman bir aile olduğumuz din gönüllüsü hocalarıma çok teşekkür ediyorum. 41 bin evladımızı camilere gönderen anne ve babalarına teşekkür ediyorum.  Şu an bu salonda olduğu gibi camilerimizi ve kurslarımızı coşkuyla dolduran siz sevgili yavrularımıza çok teşekkür ediyorum. Sadece yaz döneminde değil sizleri kış döneminde de okul sonraları Kur’an kurslarımıza ve camilerimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ösym “soru yazarı” arıyor Ösym “soru yazarı” arıyor

Öğrencilerin sergiledikleri bir birinden güzel gösterilerin yer aldığı programda TDV Yaz Okulu sınıflar arası bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Programa il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, TDV Manisa Şubesi temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Almıla Nur Berilğen