TÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Yunusemre Belediyesi ortaklığıyla kurulan Yunusemre Bilim Merkezi’nde geleceğin bilim insanları yetişmeye devam ediyor.

Yunusemre Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Robot Yarışması’nda lise ve ortaokul öğrencilerinden kurulan takımlar robot teknolojisinde hünerlerini sergiledi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü motokuryelere eğitim verdi Manisa İl Emniyet Müdürlüğü motokuryelere eğitim verdi

Manisa’da Robot Yarışması | 67 Grup Yarışa Katıldı

Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün boyunca devam eden ‘Robot Yarışması’na lise ve ortaokul olmak üzere 67 grup yarışmaya katıldı. Yarışmada her gruptan üçer öğrenci olmak üzere toplam 201 öğrenci yer aldı.

  • Yarışmanın son gününde jüri üyelerinden yüksek puan alarak dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Başkan Çerçi dereceye giren öğrenciler kutlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Çocuklarımızın mutluluğu bize ayrı bir keyif veriyor. 1.5 yıl önce kurduğumuz Bilim Yunusemre’de bugüne kadar 60 bini geçen öğrencimiz yararlandı. Görüyoruz ki bu alanda önemli bir açığı gidermiş olduk. Genç beyinlerde bir ışık yanmasına vesile olduk. Bu ışığın devam etmesi için gereken gayreti göstereceğiz. Gençlerimizin bu yüzyılda imkanları çoğaldı. Gençlerimiz bundan sonra bilim ve ilimle daha çok uğraşacak. Merkezimizde geleceğin bilim insanlarını yetiştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Yarışmaya katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum”

Konuşmasının ardından 4 ayrı kategoride dereceye giren takımlara ödüllerini takdim eden Başkan Çerçi ve davetliler öğrencileri kutladı.

 

Editör: Onur Yılmaz