Manisa’nın Demirci İlçesinde, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisinden istifa eden 16 kişi düzenlenen törenle AK Parti’ye katıldı. Rozetlerini önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli taktı

İYİ Parti’den istifa eden 5 kişi şu şekilde: İYİ Parti Eski İlçe Başkanı Yılmaz Ercan, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Münevver Sandal, Gençlik Kolları Başkanı Ziya Demircan,  İYİ Parti Kurucu Üyelerinden Nuri Demircan, Siyasi İşler Başkanı Eda Korkmaz.

2 il, 11 ilçe, 7 belde için karar verildi! 2 il, 11 ilçe, 7 belde için karar verildi!

Yeniden Refah Partisinden ise istifa eden 11 kişi ise şu şekilde: Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Orhan Önal, Dış İlişkiler Başkanı HİLMİ Öncü, Seçim Karargâh Başkanı Ahmet Öztekin, Sosyal İşler Başkanı Osman Şengör, Arge Başkanı, Necattin Ersöz, Demirci Geneli Mh. Başkanı Mesut Kandırmış, İyi Parti Kurucu Üyeleri İsmail Öztekin, Mustafa Öztekin, Tahsin Sert, Ramazan Sert, Samet Önal.

“HALKIN PARTİSİ OLMAYI SÖZDE DEĞİL GERÇEKTE YAŞIYORUZ”

AK Parti Demirci İlçe Başkanı Ecz. Nurullah Akgün halkın partisi olmayı sözde değil gerçekte yaşadıklarını, devlete millete bayrağa karşı olmayan herkese kapılarının açık olduğunu ifade ederek ötekileştirmeden ayrıştırmadan tamamen bütünleşmeyle ilerlediklerini vurguladı.

Açıklamasının devamında “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hizmet hareketi gelecek nesillere güzel bir tarih sahnesi olarak yansıyacaktır” diyen Akgün, “Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden yürüyerek memleket sevdamızı daha ön plana çıkararak hizmeti, yatırımı, eser ve hizmet siyaseti giden bu hareketi inşallah sahada en iyi şekilde temsil edecek milletle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Akgün son olarak, “Reisimize Cumhurbaşkanımıza uygun bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Biz siyasi ahlakı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldık. Devlet büyüklerimize gerek Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan anlaşma hukukunun sahada yansımak için de Milliyetçi Hareket Partisi’yle olan ilişkilerimizi hassasiyetle ince elleyerek, sık dokuyarak ilişkilerimizi daha temkinli davranarak, iyi geçinmeyi ön plana alarak hareketlerimize dikkat ediyoruz. Cumhur İttifakı’nın belki de Türkiye’de perçinleşmesini sağladığı yegâne ilçelerden biri olduğumuza inanıyoruz. Tek parti olduğumuzu ön görüyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Muhabir: Özkan ÇELİK