Salihli’nin Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokak'taki apartmanda meydana gelen olayda, apartmanda oturan Devrim G. ile kızı Doğa E.'nin asansörde cenazeleri bina sakinleri tarafından bulundu. Olayın ardından çok yönlü soruşturma başlatan Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı, anne ve kızının telle boğularak öldürüldüğünü tespit etti. Yapılan araştırma neticesinde katil zanlısının Devrim G.’in alt komşusu olan Atalay Y. (57) olduğu tespit edildi.

Kızı gönül ilişkisini öğrenince tartışmış

Olaydan sonra önce trenle İzmir’e, oradan da uçakla Ankara’ya kaçan Y., dün akşam saatlerinde yakalanarak Salihli’ye getirildi. Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde suçunu itiraf eden Y., ardından Adliye’ye sevk edildi. Y.’in ifadesinde Devrim G. ile gönül ilişki yaşamak istediği bunu duyan kızı Doğa E.'nin olaydan haberdar olması üzerine evde kavga çıktığı öğrenildi.

Y.’in “Doğa’nın bu olayı öğrenmesi üzerine eve çıktım ve tartışmaya başladım. Tartışma sonucunda Doğa’yı telle boğarak öldürdüm. Bu olay 01.30 sırlarında yaşandı. Ben bu arada evde bekledim. Yaklaşık 2 saat sonra Devrim G. eve geldi. Sonra onu da telle boğarak öldürdüm. Olay apartmanın ikinci katında yaşandı. Olaydan sonra her ikisinin de cesedini asansöre koydum ve asansörü 4’üncü kata gönderdim. Sonra sabah bilet alarak trenle önce İzmir’e, ardından yine bilet alarak uçakla Ankara’ya gittim” dediği öğrenildi.

Manisa’da motosiklet denetimleri aralıksız sürüyor Manisa’da motosiklet denetimleri aralıksız sürüyor

Salihli’de cinayete kurban giden anne kız toprağa verildi

Salihli’nin Kocaçeşme Mahallesi’nde alt komşuları tarafından telle boğularak öldürülen fabrika işçisi ve 3 çocuk annesi Devrim G. (48) ile üniversiteye hazırlanan kızı Doğa E. toprağa verildi. Salihli’nin Kocaçeşme Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Devrim G. (48) ile kızı Doğa E.'nin cenazeleri Karaağaç Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze de anne ve kızının yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Kaynak: İHA