Yapılan çalışmalarla yalnızca 2023 yılında 8 ilçede, 40 mahallede, toplam 80 adet yeni HİS göletinde temizlik, bakım onarımı yapılarak üreticilerin kullanımına kazandırıldı. 2014 yılından bu yana ise toplamda 571 adet HİS göletinde temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamış oldu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik destekleriyle çiftçiye ve üreticilere önemli destekler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerin, özellikle yaz aylarında besi hayvanlarının yeterli ve temiz içme suyuna ulaşmalarını sağlamak için yeni HİS göleti inşası ile mevcut göletlerin temizliğini gerçekleştirerek, mera hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanları için de can suyu oldu.

Etkinlik Sen’den açıklama… Şubat ayının son haftası ‘Etkinlik Haftası’ ilan edildi Etkinlik Sen’den açıklama… Şubat ayının son haftası ‘Etkinlik Haftası’ ilan edildi

Kamu Kaynakları Verimli Kullanılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla sadece 2023 yılında 8 ilçe ve 40 mahallede toplam 80 adet HİS göleti temizlik, bakım ve onarımı tamamlanarak, üreticilerin hizmetine sunuldu. 2014 yılından bu güne kadar Manisa il genelinde toplam 571 HİS göletinde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile inşaatlar, kurumumuz bünyesinde bulunan makine, ekipman ve personellerimiz tarafından yapılarak daha ucuza mal edilmekte olup, kamu kaynaklarının verimli kullanımı sağlanmaktadır. Gölet temizlik, bakım ve onarım çalışmaları 2024 yılında da artarak devam edecektir” dedi.

Kaynak: Özkan Çelik