Manisa’nın Akhisar ilçesinde uygulama noktasındaki polisin ‘dur’ ihtirana uymayarak kaçmaya çalışan ehliyetsiz sürücü, yakalandığı polis tarafından darp edildi.

'Dur' ihtarına uymadı... Manisa'da polis ehliyetsiz sürücüyü darp etti! 'Dur' ihtarına uymadı... Manisa'da polis ehliyetsiz sürücüyü darp etti!

29 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı 29 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı

Bir anda kentin gündemine oturan olayla ilgili Manisa Valiliği de bir açıklama yayınladı.

Trafik polisi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı bilgi verilen açıklamada, ‘kaçmaya çalışan oto sürücüsü, görevli trafik polisi tarafından zor kullanma sınırları aşılarak etkisiz hale getirilmiş ve araçtan indirilmiştir’ ifadeleri de yer aldı.

Açıklamanın tamamında şöyle denildi:

14.03.2024 günü saat 21.45 sıralarında ilimiz Akhisar ilçesi Reşatbey Mahallesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı karma ekipler marifetiyle yapılan trafik ve asayiş uygulaması esnasında dur ihtarına uymayan bir araç geri geri kaçmaya çalışırken başka bir araca çarparak durmuş, kaçmaya çalışan oto sürücüsü görevli trafik polisi tarafından zor kullanma sınırları aşılarak etkisiz hale getirilmiş ve araçtan indirilmiştir.  Trafik polisi hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi