Bir borçtan dolayı Soma İcra Dairesi Müdürlüğü, Soma’da 130 metrekare daireyi satışa çıkardı. Mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2018/2643 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabileceği belirtildi.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:

Manisa İli Soma İlçesi Cuma Mahallesi Akpınar mevkii 786 ada 3 parsel 288,00 m2 yüzölçümündeki arsa üzerindeki ikinci kat 2 numaralı bağımsız bölüm olan 100/300 arsa paylı borçlu adına tam hisseli taşınmazdır. Tapu kaydı ve pafta örneği ile krokisinin zemine aynen uyduğu yüzölçümlerinde ve sınırlarında bir değişiklik olmadığı tespit edilmiştir. Hürriyet Mahallesi Derviş Sokak bina kapı no 44’te bulunmaktadır. Bina kuş uçuşu olarak yaklaşık Hükümet Binasına 1480 m., Adliye Sarayına 1270m., Soma Linyit Anadolu Lisesine 300 m. mesafededir.

Zemin kat otopark üstü 3 katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı boyalıdır. Çatısı teras şeklindedir. Ana binanın giriş kapısı ferforje kapı olarak yapılmıştır. Belediye Emlak Servisinden alınan bilgilere göre 2 numaralı mesken ortak alanlar dahil 153,33 metrekare yüzölçümünde olup 2 numaralı mesken yerinde yapılan ölçüm sonucu yaklaşık 130,00 m2 yüzölçümündedir. Binanın altında kalorifer dairesi ve depo olarak kullanılan bir mahal vardır.

Mesken giriş kapısı kilitli olduğundan ve içeride oturan olmadığının öğrenilmesinden dolayı müdürlük tarafından çağırılan çilingir vasıtasıyla giriş kapısı açılarak mesken gezilmiş, daha sonra çilingir tarafından yeni kilit takılarak mesken kapısı kilitlenmiştir. Mesken 3 oda 1 salon mutfak banyo antre ve balkondan oluşmaktadır. Yüzölçümü net 95,00 m2’dir. Duvarlar sıvalı ve boyalı, giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları Amerikan pres kapı, dış kapı ve pencere doğramaları PVC’dir. Mutfak tezgâh ve dolapları bulunmaktadır. Oda tabanları laminant parke, mutfak, antre tabanı ile banyo tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.

Meskende kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Binanın alt otopark olarak düzenlenmiştir.2 numaralı meskenin bulunduğu bina elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Özellikler: Manisa İl, Soma İlçe, CUMA Mahalle/Köy, AKPINAR MEVKİİ Mevkii, 786 Ada, 3 Parsel, 2 Nolu Bağımsız Bö...

Adresi: Hürriyet Mah Derviş Sok No 44 Soma / MANİSA

Kuru meyve sektöründen 2024 yılında bir ilk! Kuru meyve sektöründen 2024 yılında bir ilk!

Yüzölçümü: 95 m2

Arsa Payı: 100/300

İmar Durumu: Var, inşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam 3 katlı konut alanında kaldığı TAKS; 0,30,KAKS; 0,90 olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti: 1.750.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaynak: Haber Merkezi