İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Murat Öner’in sert açıklamalarına yanıt verdi. Eryılmaz, Öner’i canlı yayına ve savcılığa davet etti.

MHP’li Erkan Akçay'dan EYT açıklaması MHP’li Erkan Akçay'dan EYT açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Murat Öner’in sert eleştirilerine kısa bir cevap veren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “MHP Manisa İl Başkanı sayın Murat Öner, bir kez daha uzun süredir mensubu olduğum İYİ Parti ve Türk milletinin geleceği adına oluşturulmuş altılı masa için mesnetsiz, hiçbir gerçeklik payı taşımayan, nezaket sınırlarını aşan sözler söylemiş, iftiralar atmıştır.” dedi.

CANLI YAYINA DAVET ETTİ

Öner’in iddialarını asılsız olarak nitelendiren İYİ Partili Hasan Eryılmaz, “Öte yandan şahsım ve ailem ile ilgili de asılsız iddialarda bulunmuş, şahsımın usulsüz işlemler yaptığını öne sürmüştür. Biz, MHP İl Başkanı sayın Murat Öner’in bu tür seviyesiz açıklamalarına ne yazık ki çok alışığız.  Bu zamana kadar yaptığı tüm açıklamalara uzun uzun cevap verdik ama görüyoruz ki kendileri bu cevapları algılama konusunda sorunlar yaşıyor. O nedenle bu açıklamamı kısa ve net yapacağım. MHP Manisa İl Başkanı sayın Murat Öner’i, gazetecilerin moderatörlüğünde istediği bir kanalda canlı yayında karşılıklı programa davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ortaya atılan iddiaların savcılık nezdinde ele alınmasını isteyen Eryılmaz, “Ayrıca, hakkımda ortaya attığı ve atacağı asılsız iddialara ilişkin şerefli bir vatandaşın yapacağı gibi cumhuriyet savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulunmasını talep ediyor, bu süreçte kendisine eşlik edeceğimi de ilan ediyorum. Eğer ki bunlardan hiçbirini yapamazsanız, kamuoyu sizin sözünün arkasında durmayan, yalancı, ikiyüzlü ve basiretsiz, “çamur at izi kalsın” siyasetçileri olduğunuzu bir kez daha anlayacaktır.” diye konuştu.