Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, asayiş olaylarının yanı sıra trafik denetimlerini de aksatmıyor. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve bağlı Akhisar, Alaşehir, Kula, Salihli, Soma Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirlikleri tarafından yük taşıyan araçlara yönelik denetim gerçekleştirildi.

17 ekip ve 34 personelin katıldığı denetimlerde bin 907 araç ve sürücü kontrol edildi. Kusurlu görülen 107 araç ve sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerinden dolayı toplam 319 bin 984 TL idari para cezası uygulandığı ifade edildi.

Manisa'da ortalık savaş alanına döndü! Çok sayıda yaralı var Manisa'da ortalık savaş alanına döndü! Çok sayıda yaralı var

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarına karşı önlem almak, can kayıplarını ve yaralanmaları en az seviyeye indirmek, sürücü davranışlarını olumlu yönde değiştirmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzce yük taşıyan araçlar üzerinde denetimlerin aralıksız devam edecektir” denildi.

Kaynak: Haber Merkezi