21-30 Eylül 2022 tarihleri arasında ülkemiz ev sahipliğinde Samsun’da düzenlenecek olan Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nda Karate ve Muay Thai olmak üzere iki branşta Manisa CBÜ Milli Takımlarda yer almaya hak kazandı.

Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde 66 Üniversiteden yaklaşık 400 sporcunun katıldığı müsabakalarda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Karate Takımında 68 kiloda yarışıp Türkiye Şampiyonu olan Damla Karaböcek Manisa CBÜ’ye bir ilki yaşatarak Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda Milli Takıma seçildi. Kariyerinde ulusal ve uluslararası birçok başarısı bulunan Damla Karaböcek “Artık hedefimde Dünya Şampiyonası’nda yarışmak ve üniversitemiz adına bu başarıyı taçlandırmak var. Desteklerinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yine Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde 31 üniversitenin katılım gösterdiği Türkiye Üniversitelerarası Muay Thai Şampiyonasında 81 kilo A Division Türkiye Birincisi Etem Karatarla da Milli Takıma seçildi. Etem Katarla “Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç’a teşekkür ediyor, inşallah üniversitemizi başarı ile temsil etmeyi umuyorum. Branşımızda üniversiteme madalya kazandırmak istiyorum” diyerek yaşadığı haklı gururu paylaştı.

Manisa BBSK altyapısı açık ara farkla şampiyon Manisa BBSK altyapısı açık ara farkla şampiyon

Manisa CBÜ  için bir ilk de bugüne kadar Avrupa ve Dünya arenasında birçok üst düzey müsabakada hakemlik yaparak ülkemizi temsil etmiş olan Doç. Dr. Pınar Güzel Gürbüz adına yaşandı. Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nda Karate Milli Takım Antrenör kadrosuna dahil edilen olan Doç. Dr. Pınar Güzel Gürbüz, “Üniversitemi ve ülkemi hakemlik görevim ile temsil etmeye aktif olarak devam ediyorum fakat Üniversiteler Şampiyonalarında sporcularımız ile kazandığımız dereceler neticesinde bu kez Antrenör olarak görev almak benim içinde sporcularımız gibi farklı bir heyecan olacak. Bu süreçte destekleri ile yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ahmet Ataç’a ve Yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde görüşlerini ifade etti. Spor Servisi