2016-2022 yılları arasında lisansüstü öğrenimlerini başarıyla tamamlayan MCBÜ Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencileri, ilgili müdürlükler tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.

Manisa'da köylüler hasat geliriyle okul yaptırdı Manisa'da köylüler hasat geliriyle okul yaptırdı

Mezuniyet Törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Kahraman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Gökbunar, Prof. Dr. Kıvanç Günhan, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bora Canbula, Enstitü Müdürleri Prof. Dr. Ömer Tetik, Doç. Dr. Alpay Bizbirlik, Doç. Dr. Kâmil Şirin, Müdür Yardımcıları, akademisyenler, mezunlar ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, MCBÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği dinleti ve Solo Zeybek gösterisi ile devam eden tören, mezunlar adına Doç. Dr. Selim Duramaz ve Selin Demirbağ'ın konuşması ile devam etti.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Doç. Dr. Selim Duramaz ve Selin Demirbağ öğrencilere kariyerlerinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair tavsiyelerde bulunarak, böyle bir törende konuşma yapmaktan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını belirtip teşekkürlerini ilettiler.

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kâmil Şirin ise enstitülerimizde 24 tezsiz yüksek lisans, 73 yüksek lisans ve 32 doktora olmak üzere toplamda 129 programın mevcut olduğunu, eğitime devam eden 3 bin 441 öğrenci bulunduğunu bugüne kadar da 5 bin 502 mezun verdiklerini söyleyerek törendeki konuşmasında mezunlara şu şekilde seslendi; "Bundan sonra atacağınız adımlar ve gideceğiniz yol ne olursa olsun Üniversiteniz her zaman sizlerle olacaktır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun"

Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç gerçekleştirdiği konuşmasında “Yaptığınız kıymetli çalışmaların ilerleyen dönemlerde katlanarak artması en büyük dileğimizdir. Büyük emekler sarf ederek dahil olduğunuz bu bilimsel serüven; zor olduğu kadar aynı zamanda erdemli de bir yolculuktur” ifadelerini kaydederek “Mezun olduktan sonra da öğrenmeye devam edeceğinizi biliyor, sizlerle gurur duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin size kattığı akademik ve etik değerleri unutmamanızı diliyor, bilimin ışığında yürüyeceğinize inanıyoruz." şeklinde sözlerine son verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç’ın diploma takdimi ile başlayan tören, Rektör Yardımcıları, Enstitü Müdürleri ve Öğretim üyeleri tarafından öğrencilere diplomalarının verilmesi ile sona erdi. HABER MERKEZİ