Manisa Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz seyahat hakkı bulunan 65 yaş üzeri vatandaşlar, şehit yakını ve gaziler ile engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla Mayıs ayı Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan karar ile kooperatiflere yapılan desteklemede yüzde 57,6 oranında artışa gitti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek öncülüğünde hayata geçecek olan çalışmayla ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşların toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilecekleri belirtildi.

Fed’in merakla beklenen faiz kararı açıklandı! Fed’in merakla beklenen faiz kararı açıklandı!

6,5 TL’den 10,25TL’ye Çıkması Kararlaştırıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, ücretsiz biniş hakkı olan 65 yaş üzeri vatandaşlar ile şehit yakını, gaziler ve engelli vatandaşların ücretsiz binişlerinde, toplu taşıma kooperatiflerine yapılan ücretsiz biniş başına destekleme ücretinin 6,5 TL’den 10,25TL’ye çıkmasını kararlaştırdı.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısında karar, oybirliğiyle geçti. Alınan kararla birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplu taşıma hizmeti yürüten özel taşıma kooperatiflerinin 65 yaş üzeri vatandaşlar, şehit yakını ve gaziler ile engelli vatandaşları ücretsiz olarak taşımalarının sağlanması; ücretsiz taşımadan dolayı hizmeti yürüten kooperatiflerin de mağdur edilmemesi amacıyla kooperatiflere yapılan ücretsiz biniş başına 6,5 TL olan destekleme ücreti 10,25 TL’ye çıkartıldı.

İlçeler arasında ve mahallelerden ilçe merkezlerine taşıma yapan kooperatiflerin indirimli taşımalarına ise biniş başına 5 TL destekleme yapılacağı belirtildi.

Desteklemede Yüzde 57,6 Oranında Artış Yapıldı

Konuyla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyemiz sınırları içerisinde yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin kalitesinin artırılması, ücretsiz veya Seyahat Kartları Yönetmeliği kapsamında ücretsiz seyahat hakkı bulunan 65 yaş üzeri vatandaşlarımız, şehit yakını ve gazilerimiz, engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarına gönül rahatlığı ile ücretsiz olarak kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla Mayıs ayı Büyükşehir Belediye Meclisimizde alınan karar ile kooperatiflere yapılan desteklemede yüzde 57,6 oranında artışa gidildi.

Bu bağlamda özel kooperatifler tarafından aylık taşınan 500 binin üzerindeki ücretsiz yolcunun biniş başına 10,25 TL olarak ücretleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından ödeneceğinden 65 yaş üzeri ve diğer ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabilirler” denildi.

Muhabir: ÖZKAN ÇELİK