Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, amatör spor kulüplerine verdiği nakdi desteğe bir yenisini daha ekledi. Başkan Ergün, BESOT Konferans Salonu’nda düzenlenen törende 91 amatör spor kulübüne 2 milyon 835 bin TL nakdi destekte bulundu.

Törene, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, MHP Manisa İl Başkan Vekili Ali Dağlıoğlu, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, SPİLAŞ Genel Müdürü Engin Anlı, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa BBSK Başkanı Bora Çaylan, Manisa ASKF Başkanı Erol Timur, spor kulüplerinin başkanları ve temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Manisa Şube Başkanı Erol Timur, desteklerini her zaman hissettikleri Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Konuşmasına konukları selamlayarak başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, spor kulüplerine nakdi yardım törenimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve spor camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün Çanakkale Zaferimizin de yıl dönümü. Bu vesileyle başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman atalarımızı saygıyla anıyorum ruhları şad olsun” dedi.

“GELECEĞİN SPORCULARININ YETİŞTİRİLMESİNDE CİDDİ KATKI SAĞLIYORSUNUZ”

2009 yılından bu yana Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’mızda tesisleşmeye yönelik hamlelerimiz; spora teşvik projelerimizle gençlerimizin ve çocuklarımızın hep yanında olduk. Bildiğiniz gibi, spor sadece beden eğitimi değil, aynı zamanda disiplin, azim ve takım ruhu gibi önemli değerleri de öğreten bir araçtır. Bu noktada sizler de bu değerlerin aşılanmasında ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesinde ciddi katkı sağlıyorsunuz. O açıdan bu şehrin gençlerine ve çocuklarına spor yapma imkanı sunduğunuz için her birinize şahsım ve hemşerilerim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporun içinden gelen bir yönetici olarak her zaman yanınızda olmaya, sizlere destek vermeye devam edeceğimden şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

BUGÜNE KADAR AMATÖR KULÜPLERE 10 MİLYON TL DESTEK VERİLDİ

Başkan Ergün konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün düzenlediğimiz törende, çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarına sağladığınız imkanlara destek olmak amacıyla kulüplerimize, her yıl olduğu gibi bu yıl da nakdi yardım sağlayacağız. Çorbada tuzumuz olsun anlayışıyla; Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 3 kulübümüzün her birine 50.000 lira; Süper Amatör Lig’de mücadele eden 29 kulübümüzün her birine 40.000 lira; 1. Amatör Lig’de mücadele eden 53 kulübümüzün her birine 25.000 lira; Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden 1 kulübümüze 50.000 bin lira; Kadınlar 3. Ligi'nde mücadele eden 3 kulübümüzün her birine 25.000 lira; İşitme Engelliler Süper Ligi’nde mücadele eden 1 kulübümüze 50.000 lira ve İşitme Engelliler 1. Liginde mücadele eden 1 kulübümüze de 25.000 lira olmak üzere, tam 91 kulübümüze toplamda 2 milyon 835 bin Türk Lirası nakdi destek sağlayacağız.

Hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu desteklerin başarı olarak dönmesini yürekten temenni ediyorum. Manisa’mızın büyükşehir olmasından sonra 2016 yılından bu yana nakdi destek sağlamaya başladık. O süreçten bugüne kadar, bugünkü nakdi yardımımızı da dahil ettiğimizde, yaklaşık 10 milyon liraya ulaşan bir destek sağlamış olduk. Her şey çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapması içindir. Onlar için ne yapsak az” dedi.

GEREK MANİSA BBSK GEREKSE DE ÖZEL KULÜPLERİMİZ ŞEHRİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR VERİYOR

Daha çok gence sporu sevdirmek ve amatörden yetişen çocukların profesyonel kulüplerde oynamalarına imkan sağlamak için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Ergün, “Bu noktada daha çok gencimizin futbol oynaması için mücadele eden kulüplerimizin siz değerli başkan ve yöneticilerinin yanındayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz. Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında bizler de başarılı sporcular yetiştirerek, çocuklarımızı ve gençlerimizi spora teşvik etme vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Basketbol takımımız, Süper Lig’de Manisa’mızı en iyi şekilde temsil ediyor. Kendi öz kaynaklarımızdan yani altyapımızdan yetiştirdiğimiz kızlarımızdan kurduğumuz voleybol takımımız da bu sezon 2. Lig’i lider tamamladı, şanssız bir şekilde 1. Lig kapısından döndü. Futbolda Manisa’mızı üst seviyede temsil eden Manisa Futbol Kulübümüz de Manisa’nın adını en güzel şekilde temsil etmek için gayret sarf ediyor” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN BİZLERİN DEĞİL, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİDİR, BU DA BÖYLE BİLİNSİN!”

Başkan Ergün konuşmasında, “Bazıları çocuklarla top oynayarak, algı yapmaya çalışıyor. Tabi biz sokakta top oynama yaşını geçtik. Bugün 7 bine ulaşan sayısıyla tam 17 branşta Manisalı çocuklarımıza ve gençlerimize modern tesislerde spor yapma imkanı sunuyoruz. Önemli olan bizlerin değil, çocuklarımızın geleceğidir, bu da böyle bilinsin!” dedi.

SPORTİF YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Sportif yatırımlarla Manisa’yı marka kent haline getirdiklerini ifade eden Başkan Ergün, “Yaklaşık 2 hafta sonra Mahalli İdareler Seçimleri için sandık başına gideceğiz. Öncelikle Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin diyorum. Hemşerilerimiz teveccüh gösterir, 5 yıl daha bizleri bu makamlara layık görürlerse, spora yönelik önemli projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

MANİSA’YA ‘SPOR ADASI’ KAZANDIRILACAK

Göreve geldiği günden bu güne kadar il genelinde spora ve sporcuya yönelik önemli yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Ergün, “17 ilçemizde hemşerilerimizin nefes alacağı, yeşil alanları ve spor tesislerini çoğaltmak için projeler ürettik. Yeşil alanlar, spor tesisleri ve sosyal donatı birimleriyle daha yaşanabilir bir Manisa oluşturduk. Her bölgenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Manisa’mıza yeni yeşil alanları ve spor tesislerini kazandırmaya devam edeceğiz. Yeni dönem projelerimizden bir tanesi Spor Adası projemizdir. Şehzadeler ilçemiz Kuşlubahçe Mahallesi sınırları içerisinde toplam 80.000 metrekarelik alan üzerinde planladığımız Spor Adası projemiz kapsamında; 10.000 kişilik stadyum, basketbol, voleybol, futbol sahaları, tenis kortları, fitness salonu, spor salonları, koşu parkuru, yürüyüş yolları, kapalı ve açık yüzme havuzu ile gençlere hitap edecek özellikte sosyal yaşam alanları tasarladık” açıklamasını yaptı.

Manisa'nın, Süper Lig'de oynayan iki takımı da artık amatör Manisa'nın, Süper Lig'de oynayan iki takımı da artık amatör

BAŞKAN ERGÜN, AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE BAŞARILAR DİLEDİ

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı benimsemeye teşvik etmek ve sporun birleştirici gücünden faydalanmak için amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermeye de devam edeceklerini vurgulayan Başkan Ergün, “Bu duygu ve düşüncelerle törenimize katılımlarınız nedeniyle bir kez daha hepinize teşekkür ediyor, sizlere ve tüm sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum. Bu vesileyle, amatör spor kulüplerimizin yöneticilerine, antrenörlerine ve sporcularına özverili çalışmaları için teşekkürlerimizi sunuyorum. Onların katkılarıyla, Manisa'da sporun daha da gelişeceğine ve daha nice başarı hikayelerine imza atılacağına yürekten inanıyorum. Bu duygularla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun değerli Başkanı Erol Timur ve kıymetli yönetimine ve bugün bu güzel ortamda bizlerle bir arada olan kulüp başkanlarımıza, yönetici arkadaşlarıma, sporcu kardeşlerime bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Muhabir: Özkan ÇELİK