Çipiloğlu’nun, belediye başkan aday adayı olmak için görevi bıraktığı öğrenildi. İşte Çipiloğlu’nun açıklaması:

"Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir.

Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İl Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e, Yönetim Kurlu üyelerime, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarıma ve yönetimlerine, Mahalle Başkanları ve yönetimlerine, Belediye Meclis üyelerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

AK Partili Yenişehirlioğlu’ndan sürpriz ‘Kılıçdaroğlu’ önerisi AK Partili Yenişehirlioğlu’ndan sürpriz ‘Kılıçdaroğlu’ önerisi

AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.

Tüm AK Parti ailesine ve ilçe halkımıza saygılarımla" Özkan ÇELİK