Feci kazada motosikletteki çift hayatını kaybetti Feci kazada motosikletteki çift hayatını kaybetti

Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan mahalle bekçileri, Şehzadeler ilçesinde nöbetçi eczanelere moral ziyareti yaptı.

Şehzadeler ilçesi Çarşı Mahallesinde nöbetçi eczane olarak hizmet veren Gümüşsu Eczanesi,Ayşenur Eczanesi ve Yunusemre'de hizmet veren Korkmaz Eczanesini ziyaret eden mahalle bekçileri, nöbetlerini güven içinde geçirmeleri konusunda her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

Gece yarısından sonra bekçilerin ziyaretlerinden memnun olduklarını belirten eczane çalışanları, güvende olduklarını bir kez daha hissettiklerini ifade ederek teşekkürlerini iletti.

Manisa Eczacı Odası'ndan Projenin Detaylarına İlişkin Açıklama

Manisa Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Duygu Elmas Mutlu, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ile gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından il genelindeki nöbetçi eczanelere yönelik iş birliği başlattıklarını duyurdu.

Başkan Mutlu, yaptığı açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız olumlu görüşme sonucunda, bekçilerimizin tüm ilçelerimizde nöbetçi eczaneleri ziyaret etmeye başladığına dair iş birliği yaptık. Bu iş birliği ile güvenlik ve sağlık alanında önemli bir sinerji yaratmayı amaçlıyoruz" dedi.

Ayrıca, Emniyet birimlerinin Çarşı Mahalle Bekçileri (ÇMB) tarafından gerçekleştirilen yaya devriye güzergahlarında bulunan nöbetçi eczaneleri birebir ziyaret ederek, asayişe etki eden olası problemleri yerinde denetlediğini belirten Başkan Mutlu, “Emniyetimizin bu farklı ve anlamlı uygulaması, sağlık camiasında büyük memnuniyetle karşılandı. Bu ziyaretler, moral ve güvenlik odaklı bir iş birliğine önemli bir katkı sunuyor. İlgi ve hassasiyetleri için İl Emniyet Müdürü Sayın Fahri Aktaş ve emniyet mensuplarına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA