Alaşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde 'Kütüphane Haftası' kutlamaları başladı. Yazar Filiz Başaran’ın misafir olarak katıldığı etkinlikte, ilk misafirler anasınıfı öğrencileri oldu.

Kütüphane bahçesinde yapılan kutlamalarda, yazar Filiz Başaran, önce 'Masal Perisi' adlı drama gösterisini çocuklarla birlikte canlandırarak, büyük beğeni kazandı.

Masalda  yanan bir orman, hayvanların, ağaçların yok olması, daha sonra yağmur yağdırma, toprağa tohum atma ve ormanın tekrar canlandırılması, yaşatılması ve doğanın korunması drama olarak anlatıldı.

İzmir’de "Ege'nin İncisi İzmir Cumhuriyet'in Yansımaları" fotoğraf sergisi açıldı İzmir’de "Ege'nin İncisi İzmir Cumhuriyet'in Yansımaları" fotoğraf sergisi açıldı

Çocuklar da oyuna katılarak doğa sevgisini ve yaşatılmasını yaşayarak öğrenme fırsatı buldu.  

 Alaşehir İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Nilüfer Aydemir, şöyle konuştu:

"Bu yılki 60. Kütüphane Haftası'nın kutlamalarına erken başladık. 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanacak, ancak kütüphanemize bu tarih aralıklarında okullarca çok yoğun ziyaret talebinde bulundu. Taleplere cevap verebilmek için, etkinliklere erken başladık.

Hafta kutlamalarımız yine 25-31 Mart tarihleri arasında yapılacak. Çalışmalarımızı şimdilik etkinlik olarak sürdüreceğiz. Okullardan gelen randevuları değerlendirerek, çocuklarımızın kütüphanemizden daha fazla ve daha bilinçli faydalanmalarını amaçlıyoruz." dedi.

Kaynak: İHA