Suçun etki ve sonuçlarını en aza indirmek, denetimli serbestlik dahilinde bulunanların topluma uyumlarına yardımcı olmak ve yeniden suç işlemelerini önlemek için ihtiyaç duydukları yardım ve destek hizmetlerini ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yürütmekte olan Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker başkanlığında toplandı.  

Üç ayda bir farklı üye kurumun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kurul toplantısı Manisa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde yapıldı. Koruma Kurulu’nda danışanların iş ve sosyal yardım talepleriyle yürütülen projeler değerlendirildi.

Koruma Kurulu ile iş birliği içerisinde olan işletmelerde 4 danışanın istihdam edildiği ve 15 danışanın sosyal yardım taleplerinin karşılandığı, İŞKUR tarafından verilen destekle kendi işini kuran yükümlülerin projelerinin başarıyla devam ettiği aktarıldı. Diğer yandan salgın hastalıkla mücadele çerçevesinde ara verilen kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlülüklerine yeniden başlandığı, kamu kurum ve kuruluşlarının temizlik, bakım ve onarım gibi ihtiyaçlarının bu çerçevede yönlendirilen yükümlülerce karşılandığı bilgisi paylaşıldı.

DENETİMLİ SERBESTLİK BÜNYESİNDEKİ YÜKÜMLÜLER AĞAÇLANDIRMA YAPACAK

Manisa’da o mahalleye sondaj vuruldu… Su aranıyor Manisa’da o mahalleye sondaj vuruldu… Su aranıyor

Adalet Bakanlığı’nın yeni orman alanları oluşturulması hedefi gereğince Manisa ilinde 'Adalet Ormanı' oluşturulması amacıyla yürütülen çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağı Denetimli Serbestlik bünyesindeki yükümlülerin ağaçlandırma işlerinde görev alacakları bildirildi. Kurul üye kurumların temsilcilerinin iyi niyet ve temennileriyle çalışmalarını tamamladı. İHA