29 Eylül günü saat 12.57'de, özgürlüğü, liderliği ve cesareti temsil eden Koç Burcu'nda bir dolunay meydana geliyor. 2024 yılında yaşayacağımız tutulmaların fragmanı, özellikle 14 Ekim'deki Terazi Burcu'ndaki tutulmanın bir nevi ön tetikçisi diyebileceğimiz 29 Eylül Koç Dolunayı'yla hem bireysel hem de ülke bazında hayli önemli bir döneme giriyoruz.

Dolunayın enerjisi bizleri ateşleyebilir, haliyle son günlerde çözmeye çalıştığımız konularla ilgili tamamlanmalar ve bitişler yaşayabilir, yapacağımız yeni başlangıçlara odaklanabiliriz. Birşeyleri yapabilme adına rekabet, hırs ve öfke, ego, iletişim ön planda olabileceği gibi, 'Neyi nasıl yaparım, acaba bu sefer yapabilir miyim?' güvensizliği de iç içe geçebilir.

Adımlarımızı atarken, aceleci ve düşünmeden hareket etmemeye, kendimizi merkeze alırken bencilce tavırlardan ziyade benci düşünmeye dikkat etmeliyiz ki, tartışma ve çatışma ortamı içerinde kalmayalım. Aniden tepkilere, öfkelere, sabırsızca hareketlere açık bir zaman.

Koç dolunayında hangi konular ön planda olacak diye bakarsak,

-Hayatımızın mihenk taşları olan ilişkiler, ev, aile, aile büyükleri, çocuklar, statü, hedefler, taşınmazlar, kariyer, para, eğitimin yanında hukuksal konular da olmak üzere bizleri etkileyecek, hareketli mi hareketli bir dolunay.

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule sınır dışı edildi: Uçaktan yaptığı paylaşım tepki çekti! Dilan Polat'ın yardımcısı Şule sınır dışı edildi: Uçaktan yaptığı paylaşım tepki çekti!

-İlişkiler yine ön planda. Her türlü ikili ilişkilerde çatışma halinde olanlar için özgürleşme isteğiyle verilecek kararlar, diğer yandan tutkuyla birbirine bağlı çiftlerde ileriye yönelik atılacak adımlar söz konusu. Ama her iki durumda da çok aceleci olmadan dengeyi sağlamaya ve bir noktada uyum içinde olmaya dikkat etmeliyiz.

-Uzun zamandır düşündüğümüz yeni girişimler, yeni projelerle ilgili harekete geçmek için uygun bir dönem. Kendimizi ön plana alarak, cesur bir şekilde düşündüklerimizi ifade edebiliriz. Yaratıcılık enerjimize, ilham perileri küçük dokunuşlar yapabilir bu dönemde.

-Sağlık yönünden baş bölgesi rahatsızlıklıkları, baş ağrısı, migren ağrısı, kulak ağrısı, göz ve tansiyon problemleri olabileceği gibi, düşmelere ve kazalara açık bir dönem, dikkat etmeliyiz.

-Ülke genelinde, eğitim, üniversiteler, hukuk, anayasa, sığınmacılar, diğer ülkelerle ticaret, basın, yayıncılık, spor konularında ani ve hızlı gelişmeler, gerginlikler ve tartışmalar olabilir.

Muhalefet partilerinin, liderlerinin attıkları adımlar, söyledikleri sözlerle tepki toplayabilecekleri gibi, istifalara, partiden partiye geçişlere, açılan davalara, yapılan operasyonlara da şahit olabiliriz.

Ekonomimizle ilgili zorlanmalar devam ederken yeni kararların alınması, ülke güvenliği, sınır ülkelerinin yaşadığı olayların bizi de etkilemesi, yaptığımız anlaşmalarla ilgili gelişmeler, bazı ülkelerle yol ayrımları olası durumlar.

Madenlerimiz, doğal kaynaklarımız, tarıma yönelik gelişmeler, inşaat sektörü de gündem konusu olabilir. Anayasa çalışmalarıyla ilgili gelişmeler de söz konusu.

-Dünyada ise kendini yükseklerde gören ülke liderleri aldıkları kararlar ve hareketleri nedeniyle tepki toplayabilir.

Kimi ülkeler arasında gerginlikler yaşanabilir, diplomasi trafiği hızlanabilir.

-Genel anlamda Koç Dolunayı'nda yangınlar, patlamalar, saldırılar, volkanik olaylar, trafik kazaları yaşanabilir. Askeri konularda hareketlilik saldırılar, önemli kişilerin yaşayabileceği kazalar hastalıklar, bu kişilere yapılabilecek suikastler olabilir.

Hak, hukuk, adalet, özgürlük isteğiyle protestolar olabilir.

Ülkeler arası çekişmeler, ticari anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.

Borsada yaşanabilecek olumsuzluklar, elçiliklerde gelişebilecek durumlar, eğitim konusunda ani ve tepki toplayacak kararlar, yayıncılık konularında önemli gelişmeler ve hayata yeni geçirilecek yayınlarla tanışmalar söz konusu olabilir.