Özgür Özel'e yeni görev Özgür Özel'e yeni görev

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın adı geçiyor… Cemil Tugay Kimdir? Cemil Tugay kaç dönemdir belediye başkanı? Cemil Tugay nerede doğdu? Detaylar haberimizde…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için mevcut başkan Tunç Soyer’in yerine Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın aday gösterileceği konuşuluyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay Kimdir?

Bu gelişmenin ardından Cemil Tugay’ın kim olduğu merak ediliyor.  Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak, 1967 yılında babasının mecburi hizmeti sırasında Van’da dünyaya geldi. İzmir İnönü Lisesi’nin ortaokul bölümünden 1980 yılında, lise bölümünden ise 1983 yılında mezun oldu. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çorum ve Tire’de 4 yıl pratisyen hekimlik yaptı. 1993-2000 yılları arasında Plastik Cerrahi ihtisası yaptı, 2000 yılında ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktorluğunu aldı. 1997’de ABD, Cleveland Clinic’te 1 yıl araştırmacı doktor olarak çalıştı. Uzman olduktan sonra 2001-2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde, 2005-2009 yılları arasında da İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Karşıyaka’da serbest hekimlik yapmaya başladı ve bir süredir Alsancak’ta faaliyet gösteren muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı.

Cemil Tugay Evli Mi?

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay evlidir. 2’si kız biri erkek, üniversite, lise ve ilkokulda öğrenim görmekte olan 3 çocuğu bulunan Tugay, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Cemil Tugay Kaç Dönemdir Karşıyaka Belediye Başkanı?

Cemil Tugay 2019 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karşıyaka Belediye Başkanı seçildi.

Muhabir: Özkan ÇELİK