CHP Manisa'dan 19 Mayıs’a kortejli kutlama CHP Manisa'dan 19 Mayıs’a kortejli kutlama

Şehzadeler’in turizm potansiyelini kullanamadığını söyleyen Karadağ “1 Nisan’dan sonra Şehzadeler’in öksüzlüğü bitireceğiz. Bu şehir kendi ayakları üstünde durabilecek güce sahip. Büyükşehir değilken, Güzelyurt, Uncubozköy yokken de burası vardı. Oralar aldı yürüdü. Şehzadeler yerinde saymayı bırakın her gün geri gidiyor. Çarşısından kırsalına Gerçek Manisa’yı kalkındırmak için eylem planımız hazır.

Her şey Para Değil, Vizyon Lazım

Öz kaynaklarıyla şehir nasıl ayağa kalkar göstereceğiz. Nereye dönüp baksak atalarımızdan hatıra eserleri gördüğümüz Şehzadeler’e gelen turist sayısını 5 yıl içinde katlayacağız. Ortaya koyacağımız turizm vizyonuyla gezmeye gelenler mutlu, Şehzadeler’de yaşayanlar huzurlu olacak. Bugün Eskişehir potansiyelini kullanarak örnek gösterilen bir şehir haline geldi. Türkiye’deki en mutlu kentlerden birisi. Gezmeye gidende mutlu ayrılıyor, Eskişehir’de yaşayanlarda bu mutluluktan nasibini alıyor. Bir şehrin güzelleşmesi için her şeyin para olmadığına 1 Nisan’dan itibaren birlikte yöneteceğimiz Şehzadeler’de şahit olacağız.

Kırsal Turizm İçin Hazırız

Kırsal kesim için ayrı ayrı projelerimiz var. Şehir merkezinde yaşayan hemşehrilerimizi kırsala çekebilecek sosyal tesisler başta olmak üzere konaklamalı turizmi de canlandıracak yol haritamız hazır. Bu projelerden birisi olan Rota Şehzadeler Şirinköy’den başlayarak Karaoğlanlı istikametine doğru sosyal tesisler, doğa sporları okulu, dağcılık, oryantiring veya benzeri yürüyüş sporları, kamp/karavan alanları, bisiklet ve ATV kulüpleri gibi hobi alanlarını içeriyor. Ayrıca kırsal bölgelerimizde düzenlenen şenliklerin devamı için de elimizi taşın altına koyacağız.

Kendi Kendine Yeten Bir Belediye

Kuracağımız bütün işletmeler Belediye bünyesinde olacak. Kimseye ihale etmeyeceğimiz gibi aracıyı da ortadan kaldırarak hem ucuz hem de kaliteli hizmet sağlayacağız. Biz  Şehzadeler’i zenginleştirerek memleketimize hizmet etmek için yola çıktık. Şehzadeler kendi kendine yeten, hizmetlerin devamlılığını üreterek sağlayan bir belediye olacak.” dedi.