Türksat'ın dört farklı haberleşme uydusu üzerinden verilen ülkedeki tüm kanalların frekansları, şifreli ve şifresiz olarak sunulmaktadır. Açıklamada, bu yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı vurgulanmıştır.

Ayrıca, mevcut anten ayarlarında değişiklik yapılmasına gerek olmadığı, ancak Türksat uydularındaki kanalların zaman zaman frekanslarının güncellendiği belirtilmiştir. Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu bir uydu alıcısı kullanılıyorsa, herhangi bir manuel ayar yapmaya gerek olmadığı ve uydu alıcılarının yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği ifade edilmiştir.

En İyi Yerli Komedi Filmleri | İzleyenleri Kahkahaya Boğacak 10 Film Önerisi En İyi Yerli Komedi Filmleri | İzleyenleri Kahkahaya Boğacak 10 Film Önerisi

Frekans Listesine Nasıl Ulaşılır?

TKGS ile uyumlu olmayan uydu alıcıları için ise frekans ayarlarının yapılandırılması ve ardından şebeke taraması yapılması gerektiği bildirilmiştir. Frekans listesine ulaşmak isteyenler, "https://uydu.turksat.com.tr/turksat-frekans-listesi" linkini ziyaret edebilirler.

Kaynak: AA