Yeni sezon çalışmaları kapsamında ilk olarak teknik direktörlük değişimine giden Fenerbahçe, Portekizli Teknik Direktör Jose Mourinho'yu özel uçakla İstanbul'a getirtti.

Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Mario Branco ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapan Mourinho daha sonra alandan ayrıldı.

Akşam saatlerinde ise Ülker Stadyumu'nda taraftara açık imza töreni düzenlendi. Maraton Tribünü'ne kurulan platformda "The Special One Welcome to Fenerbahçe. The World's Biggest Sports Club" yazısı yer aldı. Tribünlerdeki yerlerini alan sarı-lacivertli taraftarlar çalan marş ve şarkılarla eğlenirken, Mourinho ve Fenerbahçe adına tezahüratlarda bulundu.

Jose Mourinho: "Asıl önemli olan Fenerbahçe"

Açıklamalarından önce tribünleri selamlayan Jose Mourinho, kendisine duyulan ilgi ve sevgiye teşekkür ederek şunları söyledi:

"Adım Fenerbahçe’yle geçtiğinden beri sevgiyi derinden hissettim. Normalde bir teknik adam elde ettiği zaferle bu büyük sevgiyi hisseder ama ben başında bu büyük sevgiyi hissedebiliyorum. Aynı zamanda bana büyük bir sorumluluk veriyor. Sizlere söz veriyorum; şu andan itibaren ben de sizin ailenize aitim. Bu forma tıpkı benim bir derim gibi, bir kemiğim gibi. Futbol sizler, bizler için bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğiniz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Başkanımızı tanıdığım günden bu yana, buraya gelmeyi sizlerden çok istedim. Sizler çok büyük taraftar grubusunuz.

Sizlerin bu tutkusu için buraya gelmeyi çok istedim. Türk futbolu için, Türkiye ligini geliştirmek için yardımcı olmak için burada çalışmak istiyorum. En önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek, ne de Türkiye Süper Ligi’ni geliştirmek. Asıl önemli olan Fenerbahçe."

Başkan Koç, taraftarla hocanın gönül bağı imzası olması için her bir tribünden taraftarı sahneye çağırarak, ilk imzası Fenerbahçe formasına atıldı.

Fenerbahçe Beko 11. kez şampiyon! Fenerbahçe Beko 11. kez şampiyon!

Daha sonra Mourinho kendisini sarı-lacivertli kulübe bağlayan imzayı attı.

Stadyumda yapılan imza törenini yaklaşık 30 bin taraftar takip ederken, Portekizli teknik adam törenin sonunda tek tek tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı.

Kaynak: İHA