Yozgat'ta dron fabrikası kurma vaadiyle tanınan O.Holding ile ilgili operasyonda gözaltı sayısı 32’ye yükseldi.

İzmir’de, hem yüksek faiz vaadiyle hem de İzmir Token ile yaptığı protokol sonucu 15 milyonluk yatırımla gündeme gelen ve 3 bini aşkın kişiden 5 milyar 123 milyon TL para topladığı ortaya çıkan O.Holding’in sahibi iş insanı Sedat O.(34) ve eşi Seçilay O.(30), geçtiğimiz çarşamba günü yurt dışına çıkış hazırlığında oldukları esnada Adana’da, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Adana KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle, saklandıkları ikamette İzmir polisi tarafından kıskıvrak yakalanmıştı.

Ege’de feci kaza… Yaşlı adam kamyonetin altında kaldı Ege’de feci kaza… Yaşlı adam kamyonetin altında kaldı

Sedat O.ve eşi Seçilay O.’nun yanı sıra yakalanan 2 zanlı da Adana'dan İzmir’e getirilmişlerdi. 

Yakalanan şüpheliler farklı illerden SEGBİS ile mahkemeye katılacak

O.çiftinin yanı sıra İzmir'de bulunan 27 şüpheli, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla Karşıyaka Adliyesi'ne sevk edildi.

Yakalananların arasında Sedat O.’ya yardım ve yataklık eden 1 kişinin olduğu, Ankara’da bulunan 2 kişinin ise O. ile iş birliği yaptığı tespit edildi. Antalya ve Ankara’da 2, Aksaray’da ise yakalanan 1 kişinin, İzmir’deki şüphelilerle birlikte eş zamanlı adliyeye sevk edildiği ve mahkemeye SEGBİS aracılığıyla katılacakları öğrenildi.Ayrıca, firari olan 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. 

"Herkes parasını alacak, paralar faaliyette" 

Adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının “Paralar nerede” sorusunu cevaplayan Sedat O., "Herkes parasını alacak, paralar faaliyette" dedi. 

3 bin 100 mağdur var: 5 milyarı aşkın vurgun 

O. Holding sahibi Sedat Ocakçı, yeğeni Siber Güvenlik Uzmanı Salih H.’nin holdinge ait 5 milyar 123 milyon TL'lik soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtığını iddia etti. Paraları ödeyeceğini söyleyen ve o süreçte kayıplara karışan iş insanı Sedat O.’nun aylık yüzde 17’lik faiz verileceği vaadiyle paralar toplandığı ve bu şekilde büyük vurgun yaptığı öğrenilmişti.

Emekli Tuğgeneral’de gözaltına alındı

Öte yandan, gözaltına alınan şüpheliler arasındaki holdinge bağlı şirketlerden Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten emekli Tuğgeneral Mehmet Rıfat A.’nın da olduğu öğrenildi.

Emekli Tuğgeneral A.’nın ise Sedat O.’nun geçmişte komutanı olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca O., son paylaştığı videolu mesajında da, “O çok sevdiğiniz paralarınız yatacak” demişti.

Kaynak: İHA