İçişleri Bakanlığı, İzmir Karşıyaka belediyesine ait Zübeyde Hanım Nikah Salonu'nda gerçekleşen nikah töreninde dua edilmesinin engellenmesiyle ilgili olarak mülkiye müfettişi görevlendirildiğini duyurdu. Bakanlık ayrıca konuyla ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını da bildirdi.

Nikah Memurunun Tahammül Edemediği Dua Müzikle Kesildi

İzmir’de tefecilere darbe! Yüksek faizle 12 milyon TL haksız kazanç sağlamışlar! İzmir’de tefecilere darbe! Yüksek faizle 12 milyon TL haksız kazanç sağlamışlar!

İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda, nikah öncesi kadın nikah memuru ile din görevli arasında dua krizi yaşandı. Aile tarafından salona davet edilen ve nikah öncesi eline aldığı mikrofonla dua okumak isteyene din görevlisine, nikah memuru engel olmak istedi. “Burası resmi daire dua okumanıza müsaade edemeyiz, evinizde yapabilirsiniz” diyerek din görevlisinin elinden mikrofonu alan kadın nikah memuru geri çekilirken, hoca ise mikrofonsuz şekilde dua okumaya başladı. Hoca dua ederken bir anda salonda son ses müzik açılırken, misafirlerin müzik gürültüsü arasında ‘amin’ diyerek duaya katıldığı ve nikah memurunu ‘ıslıkla alkışlayarak’ protesto ettiği olay, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.