8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde saat 23.40 civarında Konak Metro yakınında gerçekleşen olayda, iddiaya göre alkollü olduğu belirtilen 31 yaşındaki Y. Y., parkta oturan tanımadığı 45 yaşındaki anne O.T. ve 20 yaşındaki kızı İ.A.'ya nedeni belirsiz bir şekilde bıçakla saldırdı.

Saldırı sonucunda anne ve kızı defalarca bıçaklandı ve kanlar içinde kaldı. Saldırgan, bekçilerin yaklaşmasıyla kaçmaya çalışırken kendisini yaraladı ve kısa sürede yakalandı.

Kız öldü, anne yaşam savaşı veriyor 

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi gerçekleştirerek anne ve kızını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakletti.

Hastanede yapılan tüm çabalara rağmen 20 yaşındaki İ.A. kurtarılamadı. Anne O.T.'nin ise hayati tehlikesi devam ediyor. Saldırgan Y.Y.'nin, bir devlet hastanesinde çalışan memur olduğu ve olay yerinde ikinci bir bıçağın bulunduğu tespit edildi. Gözaltına alınan zanlı, emniyete götürüldü.

Soruşturma devam ediyor.

Bir zamanların en gözde mesleğiydi… Ege’de çırak bulamayınca işi eşine öğretti! Bir zamanların en gözde mesleğiydi… Ege’de çırak bulamayınca işi eşine öğretti!

Kaynak: İHA